Josip Iličić je po poškodbi gležnja sploh prvič v letošnji sezoni zaigral tudi na evropski tekmi. Foto: www.alesfevzer.com

V dodatnih 30 minutah ni bilo pravih priložnosti, v 122. minuti pa je z bele pike za končnih 4:3 s strelom pod prečko zadel Josip Iličić. Po mnenju poljskega sodnika Krzysztofa Jakubika so gostje naredili prekršek nad Xhulianom Skuko, ki je prišel na zelenico v 106. minuti. Če so šle nekatere prejšnje odločitve Jakubika v škodo Maribora, so bili vijoličasti lahko na koncu veseli, da je nasedel albanskemu napadalcu.

Lani je Differdange na podoben način v podaljšku izločila Olimpija, tedaj v 1. predkrogu in v gosteh.

V 3. predkrogu se bodo Štajerci pomerili s Fenerbahčejem, katerega člani so med drugim Edin Džeko, Dušan Tadić in Miha Zajc. Prvo srečanje bo prihodnji četrtek v Carigradu, povratno 17. avgusta.

Krznar: Igra ni bila vredna napredovanja, a uspelo je

Hitro vodstvo že v 5. minuti

Mariborčani na prvi tekmi v Luksemburgu niso navdušili, a so z golom Arnela Jakupovića s prostega strela v 96. minuti vseeno izvlekli neodločen izid 1:1. V Ljudskem vrtu, kjer so bili prepričani, da si bodo s pomočjo s tribun zagotovili napredovanje, se je danes zbralo približno 6000 gledalcev.

Ti so se veselili že v 5. minuti, ko je za vodstvo z 1:0 poskrbel hrvaški napadalec Marko Kolar. Iz kota je podal Jakupović, 10 metrov od vrat je žogo z glavo podaljšal Marcel Lorber, Kolar pa je mrežo zadel iz bližine. To je bil njegov prvi gol v majici Maribora.

V 8. minuti je Ulisses skoraj s polovice igrišča presenetil Ažbeta Juga, ki pa je vendarle žogo v zadnjem trenutku izbil. Maribor je imel v 20. minuti novo lepo priložnost, a je Kolarjev strel iz bližine obranil Romain Ruffier.

Differdangeu uspel preobrat

Nadaljevanje prvega polčasa ni bilo po okusu Štajercev. V 28. minuti je z 11-metrovko na 1:1 izenačil Erico Castro. Angolski napadalec je sam izvedel kazenski udarec, potem ko je padel po stiku z Luko Uskokovićem.

V 42. minuti je sledil še en šok za Mariborčane, po globinski podaji je goste v vodstvo z natančnim strelom popeljal Francoz Guillaume Trani.

Razmerje pri strelih v okvir vrat je bilo do odmora 3:3, pri posesti žoge pa 72:28 odstotkov za Maribor.

Na začetku drugega dela kazalo na potop

Drugi polčas se je začel tako, kot se je prvi končal - z zadetkom Differdangea. Že po 42 sekundah se je v 46. minuti med strelce znova vpisal Trani. Dobil je dvoboj v kazenskem prostoru in mrežo zatresel s strelom od prečke. Pred tem je sicer v obraz udaril Lorberja, ki je padel, a se sodniki niso odločili za prekršek v napadu. Za nameček je takoj zatem v Mariboru začelo še močno deževati.

Izenačenje po golih Repasa in Brnića

Kljub temu so gostitelji tudi s pomočjo rezervista Iličića (v igro je vstopil v 53. minuti) v 62. minuti na razmočeni zelenici prišli do zadetka priključka. Po akciji po desni strani in podaji Martina Milca je s strelom po tleh s 13 metrov zadel Jan Repas.

V 82. minuti pa nova eksplozija navdušenja pod Kalvarijo. Ivan Brnić je izenačil na 3:3! Podal je Repas z roba kazenskega prostora, Hrvat pa si je dobro ustavil žogo in z mojstrskim strelom z leve strani s pomočjo nasprotne vratnice matiral Ruffierja.

Do konca rednega dela tekme se izid ni več spremenil, tako da so gledalci spremljali podaljšek. V tretji minuti sodnikovega dodatka so imeli Mariborčani lepo priložnost za odločilni zadetek, ko je Aleks Pihler preusmeril žogo, a je niso izkoristili, tako kot ne tiste v sedmi, ko je po kotu za malce zgrešil Max Watson. Statistika po 90 minutah: streli v okvir vrat 6:6, posest žoge 75:25 odstotkov.

"Fener" s skupnih 9:0 izločil Zimbru

Fenerbahče je napredovanje v 3. predkrog potrdil že v torek, ko je še drugič visoko premagal Zimbru iz Moldavije. V Kišinjevu je zmagal z 0:4, prejšnji teden pa je bilo v Carigradu 5:0.