Lepa gesta Mariborčanov, nato pa še lepa zmaga

Varovanci Anteja Šimundže so v praznem Ljudskem vrtu, na naslednji tekmi proti Olimpiji bo obisk znova dovoljen, s špalirjem sprejeli državne prvake iz Celja. Vijoličasti si do konca sezone želijo skočiti na drugo mesto, ki prinaša začetek evropske sezone v 2. kvalifikacijskem krogu Konferenčne lige, medtem ko tretje mesto že v prvem krogu. Svojo nalogo so tokrat v obračunu, polnem priložnosti in strelov, opravili po svojih željah in so se točkovno poravnali z drugouvrščeno Olimpijo, ki bo v nedeljo gostila Muro.

Dva gola Maribora v prvem polčasu
Mariborčani so povedli v 12. minuti. Josip Iličić je izvedel kot, Jan Repas je poskusil s strelom od daleč, do odbitka je prišel Sven Šoštarič Karič, ki je z diagonalnim strelom z 10 m premagal Matka Obradovića.

Klemen Nemanić je v 28. minuti izgubil žogo na sredini zelenice in Maribor je krenil v hiter protinapad, Iličić je podal Hilalu Soudaniju na desni, ta pa je z diagonalnim strelom matiral Obradovića. To je 13. gol za Soudanija v letošnji sezoni Prve lige.

V 36. minuti je Luka Menalo s strelom znotraj kazenskega prostora skušal znižati zaostanek Celjanov, toda žoga je končala malo mimo vrat.

Trener Celja Damir Krznar se je s pomočnikom Mihaelom Mikićem vrnil v Ljudski vrt. Foto: www.alesfevzer.com

V 45. minuti je Marko Božić zadel vratnico, Maribor je tako zapravil odlično priložnost. V 47. minuti je s strelom iz obrata poskusil še Arnel Jakupović, na mestu je bil Obradović.

Celjani so ob koncu prvega polčasa zahtevali 11-metrovko zaradi domnevne igre z roko v kazenskem prostoru, sodnik po pregledu VAR-a ni dosodil najstrožje kazni.

Celjani zadeli ob koncu
V 51. minuti je mariborski nogometaš Behar Feta zadel vratnico, Maribor je tako ostal pri vodstvu z 2:0. V 63. minuti je Soudani dobro preigraval v kazenskem prostoru, streljal je mimo gola.

V 71. minuti so Celjani znova zahtevali igro z roko, toda sodnik ni ničesar dosodil.

Soudani je v 75. minuti poskusil Obradovića ukaniti s strelom s peto, žoga je šla malo mimo vrat. V 81. minuti je z levico od blizu streljal še Iličić, strel je končal mimo gola.

V 85. minuti je Maks Barišić Mariboru prinesel povišanje vodstva. Iličić mu je podal na levo stran, ta pa je s 15 m premagal Obradovića.

V 88. minuti je Celje zmanjšalo zaostanek, ko je Sunday Adetunji prišel do žoge med srednjima branilcema Maribora in matiral Ažbeta Juga. To je prvenec Adetunjija v Prvi ligi.

Mariborčani nadigrali nove prvake iz Celja

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Koprčani skočili na četrto mesto
Koprčani so proti Domžalam vpisali zmago (3:1), ki jih je popeljala na četrto mesto lestvice. To bi lahko – potem ko je Rogaška, finalist pokala, ostala brez licence za prihodnjo sezono (to lahko sicer še pridobi) – prineslo tudi še zadnje mesto za evropska tekmovanja oziroma kvalifikacije za Konferenčno ligo. Z dvema goloma je bil junak tekme Wisdom Sule.

Prvi koprski gol je dosegel v 27. minuti, ko je sprejel dolgo podajo na robu kazenskega prostora, z dobrih 10 m je streljal v desni spodnji kot in zadel.

Nekaj minut pred tem je Sule sicer že proslavljal gol, toda sodnik ga ni priznal, ker je nigerijski nogometaš storil prekršek. Prvi so sicer mrežo zatresli Domžalčani, Nermin Hodžić je zadel z glavo, sodnik je gol po pregledu VAR-a razveljavil zaradi igre z roko.

V 40. minuti je Koper povišal prednost na 2:0. Najprej je Luka Vešner Tičić streljal znotraj kazenskega prostora, vratar Domžal mu je ubranil strel, do odbitka pa je prišel Deni Jurić, ki je zadel z glavo.

V 78. minuti so Domžalčani znižali zaostanek, ko je po dolgi podaji z glavo od blizu zadel Filip Stuparević. Stuparević je v 91. minuti izvedel prosti strel s 25 m in zadel je prečko.

Suler je koprsko zmago potrdil z zadetkom v 95. minuti, ko je stekel za hrbet domžalske obrambe po podaji z leve strani.

Zadetki s tekme Koper - Domžale

Boj Aluminija za obstanek se nadaljuje
Aluminij je v boju za obstanek iskal pomembne točke proti Bravu. Dobil je eno (1:1) ter se točkovno izenačil s predzadnjimi Radomljami, ki imajo še tekmo v dobrem. Bravo Kostel je povedel v 17. minuti – Matej Poplatnik je svoj enajsti prvoligaški gol dosegel po podaji Marka Španringa. Aluminij je izenačil v 59. minuti – zmagovita akcija je stekla po levi strani, Gašper Jovan je poslal predložek v kazenski prostor, kjer je pritekel Tomislav Jagić, z 12 m je neovirano streljal v desni zgornji kot.