Search
Close this search box.

Judo: Na Slovaškem Korošci osvojili kar 4 zlate medalje

Včeraj, 16. marca 2024, je v Pezinoku na Slovaškem potekal mednarodni turnir, kjer so nastopili tudi koroški judoisti in dosegli odlične rezultate.

Na mednarodnem turnirju na Slovaškem, je nastopilo pet judoistov iz JK Acron Slovenj Gradec, in sicer Staš Svetec, Lara Jamer, Teo Križovnik, Roman Hontiuk in Makar Hontiuk. Ti izjemni judoisti so se v konkurenci nasprotnikov izkazali in osvojili kar pet kolajn.

Staš Svetec in Lara Jamer sta blestela v konkurenci kadetov, kjer sta premagala vse nasprotnike in se povzpela na najvišjo stopničko, ter tako osvojila zlato kolajno. Teo Križovnik je zasedel peto mesto, pri čemer je pokazal izjemno borbenost in vztrajnost.

Roman Hontiuk je navdušil v svoji starostni kategoriji do 15 let, kjer je osvojil zlato kolajno. Poleg tega se je odlično odrezal tudi med kadeti, kjer si je priboril drugo mesto.

Makar Hontiuk je v kategoriji do 13 let blestel s svojimi borbenimi predstavami in premagal vse nasprotnike, kar mu je prineslo zlato kolajno.

Poleg izjemnih dosežkov na tatamiju je Staš Svetec osvojil tudi posebno priznanje za najlepši in naj atraktivnejši met, kar je dodatna potrditev njegovega izjemnega talenta in tehnične dovršenosti.

Iskrene čestitke vsem borcem in borki iz JK Acron Slovenj Gradec za njihov izjemen uspeh na mednarodnem turnirju v Pezinoku.

Vir: Judo Koroška