ozon Svet24.si

Koncentracije ozona običajno najvišje med 13. in...

partnerja Svet24.si

Kako dobro poznate svojega partnerja?

janez jansa sr Necenzurirano

Janši kaže dobro: še malo, pa bo zadeva Trenta ...

anže logar, eva irgl, janez janša Reporter.si

Zdaj je znano, s čim je Logar tako razburil ...

nataša-pirc-musar, nogometna-reprezentanca, matjaž-kek Ekipa24.si

Kek v svojem slogu in brez dlake na jeziku Pirc ...

ramirez Odkrito.si

Od babice do seksi zapeljivke

roglic pm Ekipa24.si

Vrača se! Roglič pred Tourom na zahtevno ...

nu
nu
0 20.12.2023 10:47:44

Z vso silo! Pred odločitvijo sodišča se je oglasil legendarni Nemec iz Bayerna in razkril prave načrte!

Nogometni svet v pričakovanju odločitve Sodišča Evropske unije v primeru snovalcev superlige proti Uefi in Fifi.

V četrtek bo v sodnem sporu, ki so ga proti krovnima nogometnima zvezama Uefa in Fifa sprožili snovalci t. i. superlige, sodbo izdalo Sodišče Evropske unije. Odločitev bo imela po pričakovanjih poznavalcev pomembne posledice za razvoj nogometa na stari celini in tudi na vpliv krovnih zvez pri organizaciji športnih tekmovanj.

V sodnem sporu snovalci superlige namreč obtožujejo Evropsko nogometno zvezo (Uefa) in Mednarodno nogometno zvezo (Fifa) zlorabe monopolnega položaja, kar naj bi jim preprečilo uresničitev projekta.

Na drugi strani Uefa pravi, da brani model odprtih tekmovanj, zasnovanih na športnih dosežkih in solidarnosti za vse nogometne deležnike, kar je tudi naloga krovne nogometne organizacija na stari celini. Izpostavljajo, da je tudi cilj EU v sklopu evropskega modela športa zagotavljanje piramidalne strukture, ki temelji na športnih dosežkih in zagotavlja solidarnost po strukturi navzdol, se pravi od vrhunskega športa do njegovih najosnovnejših oblik.



Uefa vztraja, da imajo klubi, ki bi želeli ustanoviti superligo, vso pravico to tudi storiti, vendar ob tem ne morejo sedeti na dveh stolih - uživati pravice, ki jim pripadajo v sklopu delovanja pod okriljem Uefe, ob tem pa ustanavljati konkurenčna tekmovanja zgolj za lasten dobiček.

Na stran krovnih zvez so se postavili tudi številni vidnejši obrazi iz sveta nogometa, med drugim tudi nekateri evropski velikani, oglasil pa se je nekdanji predsednik Bayerna, zdaj pa član upravnega odbora Karl-Heinz Rummenigge.

"Zdaj me nič več ne skrbi. Me je skrbelo tisti večer, ko so napovedali superligo. Bilo jih je dvanajst, a so nas zaman prepričevali. Mislil sem si, da če jim resnično uspe, bi nastla kaos. Poskušali so nas prepričati, kontaktirali so Oliverja Kahna, mojega takratnega naslednika. Rekli smo, da ne. Načrt z najboljšimi ekipami iz Evrope je bil le alibi, njihov cilj je bil vključiti Arabce, Američane in druge mednarodne klube, s tem bi izgubili korenine," je v zadnjem pogovoru pred četrtkovo odločitvijo evropskega sodišča dejal Rummenigge in dodal, da je superliga izgubila.

Članki iz rubrike