131323

Mohoriču kaotična etapa, Roglič izgubil stik z glavnino

Avtor: Kenny Jan
2. 7. 2021, 17.07

Slovenski kolesarski as Matej Mohorič je zmagovalec najdaljše etape na letošnji dirki po Franciji. Od Vierzona do Le Creusota (249,1 km) je bil 26-letnik iz Podblice najboljši iz ubežne skupine 29 kolesarjev, v ozadju pa sta v boju za rumeno majico precej časa izgubila Tadej Pogačar in Primož Roglič. Slednji je celo izgubil stik z glavnino.

Padca v prvi in tretji etapi sta očitno pustila velike posledice, saj 31-letni Kisovčan (Jumbo-Visma) ni mogel slediti ritmu na zadnjem zahtevnejšem vzponu v najdaljši etapi. Na koncu je zaostal 9:03 minute.

Nekaj mest je v boju za rumeno majico izgubil tudi Tadej Pogačar (UAE Team Emirates), ki se je v cilj pripeljal v razredčeni glavnini 5:15 minute za zmagovalcem Mohoričem (Bahrain Victorious). V skupnem seštevku je vodstvo obdržal Nizozemec Mathieu van der Poel (Alpecin Fenix). Drugi je Belgijec Wout Van Aert (Jumbo-Visma) z zaostankom 30 sekund. Najboljši Slovenec je v skupnem seštevku zdaj Mohorič (Bahrain Victorious) na četrtem mestu (+3:09), Pogačar pa je peti (+3:43). Roglič je z zaostankom 9:11 sekund izpadel iz najboljše trideseterice.

Mohorič, državni prvak v cestni preizkušnji je s 13. zmago v karieri dopolnil zbirko etapnih zmag na največjih pentljah. Leta 2017 je dobil najdaljšo etapo dirke po Španiji (207 km), leto kasneje pa je bil najboljši v prav tako najdaljši etapi dirke po Italiji (244 km).

Tudi tokrat si je posebej označil najdaljšo etapo Toura in postal tretji Slovenec z etapno zmago na največji kolesarski dirki. Štiri etapne zmage ima Pogačar, tri pa Roglič.

Obenem je Mohorič oblekel tudi pikčasto majico najboljšega hribolazca, potem ko je v zadnji tretjini današnje trase osvojil vse gorske cilje.

V soboto bo na vrsti prva prava gorska etapa od Oyonnaxa do Le-Grand-Bornanda (150,8 km).

Vir: STA

1

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več