1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

ekipa ilek stuhec Ekipa24.si

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

0 14.04.2024 15:53:41

Gajser drugi v prvi vožnji Trentina

Slovenski motokrosist Tim Gajser je bil drugi v prvi vožnji dirke svetovnega prvenstva razreda MXGP v italijanski Pietramurati. Zmagal je Francoz Romain Febvre, drugi slovenski predstavnik v elitnem razredu Jan Pancar je bil 15.

Gajser, sobotne kvalifikacije je končal na drugem mestu za Febvrom, je danes sicer slabše začel in bil takoj po startu peti, a je nato hitro pridobil dve mesti in se prebil za vodilnega v SP Španca Jorgeja Prada in Francoza.

Polovico dirke je vozil na tretjem mestu, a je bil vseskozi blizu tekmecema pred sabo. Španec pa ni zdržal v vodstvu, saj sta ga prehitela najprej Febvre, potem pa še Gajser.

Vrstni red se pozneje ni spreminjal, je pa v zadnjem krogu Gajser prišel tik za hrbet Francozu in v ciljnem skoku skorajda ujel tekmeca, razlika je bila na koncu le 37 stotink.

Pancar je na prejšnji dirki na Sardiniji prvič v sezoni in prvič, odkar se je pridružil MXGP, ostal brez točk. Tokrat je spet privozil med tiste, ki jih dobijo, končal je na 15. mestu.

Prado je v Pietramurato prišel s 17 točkami naskoka v SP, a se je ta že precej stopil. Španec je zaradi tehničnih težav namreč kvalifikacije končal šele na 17. mestu, Gajser je tako v primerjavi z njim pridobil devet točk, danes pa še tri. Prado ima tako po polovici VN Trentina 194 točk, Gajser 188, tretji je Febvre s 158.