Za Malečniški most še preučujejo rešitve
Maribor, 30. marca - Malečniški most v Mariboru, ki zaradi dotrajanosti povzroča skrbi med lokalnim prebivalstvom, po navedbah republiške direkcije za infrastrukturo še izkazuje ustrezno varnost. Kdaj bo država pristopila k njegovi obnovi, pa ni znano. Odločajo se med različnimi rešitvami, pri čemer je na mizi tudi možnost gradnje novega objekta.
Maribor.
Narasla reka Drava v Mariboru.
Malečniški most.
Foto: Andreja Seršen Dobaj/STA
Arhiv STA
Most je pred tremi leti prešel v upravljanje države. Mariborska občina je medtem zgradila novo dovozno cesto v Poslovno cono Pobrežje, na direkciji pa so pristopili k preučevanju stanja mostu in možnosti za njegovo sanacijo. Odločitev o tem, katero pot bodo izbrali, bo po njihovih navedbah sprejeta na podlagi strokovne presoje.
Šele na temelju te odločitve bodo lahko pristopili k projektiranju in oceni vrednosti posega. Denar za to v državnem proračunu še ni zagotovljen.