Prvaki v šampionskem slogu prek Olimpije, Maribor ostal prvi

Domžale, Celje, 16. 05. 2021 19.06 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

Ljubljanska Olimpija je dva kroga pred koncem sezone v Prvi ligi Telekom Slovenije predala vodilni položaj na lestvici. Od zeleno-belih so bili v Celju prepričljivo boljši aktualni prvaki (4:0), ki so lani z remijem povsem v zadnjem krogu enkrat že prekrižali šampionske načrte ekipi iz prestolnice. Na vrhu lestvice po sobotni domači zmagi nad Gorico (3:0) s točko prednosti ostaja Maribor, medtem ko so se Celjani na le dve točki zaostanka približali osmemu Aluminiju. Domžalčani so na večerni tekmi na svoji zelenici ugnali Koper (3:1).

Nogometaši Maribora (na fotografiji desno Martin Milec) v zadnja kroga državnega prvenstva vstopajo kot vodilna ekipa. FOTO: Damjan Žibert

Olimpija dva kroga pred koncem ni več vodilna ekipa državnega prvenstva. Še konec meseca aprila so imeli Ljubljančani sedem točk prednosti pred drugouvrščenim Mariborom, v Celju pa že na peti zaporedni tekmi niso zmagali, še več, na tretjem zaporednem gostovanju v tem obdobju so zabeležili poraz. In to povsem zasluženo. V knežjem mestu so pokazali premalo, da bi se izognili zanesljivemu porazu. Na drugi strani so Celjani nadaljevali uspešne predstave pod vodstvom novega trenerja Agrona Šalje. Ta jih je uspel odlično pripraviti tudi na tekmo z Olimpijo, njegovi varovanci so vanjo vstopili samozavestno in pokazali, da se tekmeca prav nič ne bojijo.

Že po prvem polčasu so vodili z 2:0, a bi bilo njihovo vodstvo lahko tudi višje. Matic Vrbanec je s strelom od daleč prvi zagrozil vratarju Žigi Frelihu, že v sedmi minuti pa so domači tudi povedli. Ivan Božić je neoviran prišel do strela s približno 22 metrov, Frelih pa je bil za razliko od poskusa Vrbanca nemočen. Je pa ljubljanski vratar pozneje nekajkrat rešil svojo ekipo. Na mestu je bil po strelu Žana Zaletela z glavo, še težje delo pa je imel v 37. minuti, ko so tekmeci speljali odlično akcijo, Božić je z leve strani poslal žogo v sredino, tam jo je Ester Sokler izpustil med nogami, Vrbancu pa je ljubljanski vratar ubranil.

Statistika tekme Celje - Olimpija.
Statistika tekme Celje - Olimpija. FOTO: Sofascore.com

Toda v 43. minuti je moral Frelih spet po žogo v mrežo. Mićo Kuzmanović je bil prehiter za ljubljansko obrambo, ki je v 16. minuti ostala brez poškodovanega Vujadina Savića (ta se je na seznamu poškodovanih pridružil Andresu Vombergarju in Maticu Finku, ki nista bila na razpolago trenerju), podal v sredino neoviranemu Soklerju, celjskemu napadalcu pa je ni bilo težko potisniti v mrežo. Tudi v drugem delu so si prvo priložnost (v prvem je edino za goste zapravil Gal Kurež) priigrali gostitelji, Kuzmanović je z glavo streljal mimo gola, nato sta dvakrat od daleč poskušala gostujoča igralce Enrik Ostrc in Đorđe Ivanović, toda Matjaž Rozman se ni pustil presenetiti, v 63. minuti pa je moral Frelih spet pokazati vse svoje znanje, ko je z glavo iz neposredne bližine sprožil strel Božić.

Rozman se je v 70. minuti izkazal po strelu Timija Maxa Elšnika, ofenziva Olimpije tako ni obrodila sadov. Zato ob koncu tekme dva gola dosegli domači, neodločnost gostujoče obrambe sta kaznovala Kuzmanović, ki je žogo na robu prepovedanega položaja poslal prek Freliha v mrežo, in Filip Dangubić v praktično zadnjem napadu na tekmi.

Statistika tekme Domžale - Koper.
Statistika tekme Domžale - Koper. FOTO: Sofascore.com

Dvoboj rumenih pripadel Domžalam
Tako Domžalčani kot Koprčani so med tednom izgubili polfinalni obračun slovenskega pokala, zato so se hoteli svojim navijačem oddolžiti s prvenstvenim uspehom. Po pričakovanju so domači, ki imajo še povsem realne možnosti za tretje mesto in uvrstitev v kvalifikacije Lige Evropa, že na začetku prevzeli pobudo, izvedli nekaj nevarnih napadov, vratar David Adam je moral nekajkrat posredovati. V 30. minuti ga je Damjan Vuklišević tudi že premagal, vendar je vodstvo gostiteljev na črti vrat preprečil Goran Jozinović. Osem minut pozneje so imeli edino priložnost Koprčani, Matej Palčič je lepo na prsih sprejel žogo, streljal, a je bil vratar Ajdin Mulalić na mestu.

Sven Soštarič Karić je v 41. minuti z glavo žogo poslal v vratnico, odbitka pa Arnel Jakupović ni znal spraviti v mrežo. Uspešnejši je bil v 45. minuti, ko so po prostem strelu Koprčani izbili žogo iz kazenskega prostora, a na nogo Jakupoviću, ki je z močnim strelom premagal presenečenega Adama. Domžalčani niso potrebovali veliko časa, da so po odmoru vodstvo povišali. Tilen Klemenčič je prodrl po levi strani, podal žogo v sredino, kjer se je spretno znašel Dario Kolobarić in jo poslal v mrežo. Le nekaj minut zatem bi Kolobarić lahko dosegel še svoj drugi gol, sam se je znašel pred vratarjem, poskusil z lobom, a je bil Adam uspešnejši.

Kazen za zgrešeno priložnost je prišla v 64. minuti, ko je veliko dela opravil Maks Barišić, po preigravanju je z leve strani natančno podal žogo na glavo Dareta Vršiča, ki jo je zabil v mrežo. A na odgovor Domžalčanov ni bilo treba dolgo čakati. Senijad Ibričić je v 75. minuti izvedel prosti strel z leve strani, Mateja Podlogarja je v sredini žoga oplazila, zadela Nardina Mulahusejnović in pretentala Adama. V zaključku so bili nevarnejši gosti, Marko Pejić je po sreči zadel okvir vrat, Mulahusejnoviću je veselje s požrtvovalnim padcem pod noge preprečil Karić, Ivici Gubercu pa vratar Mulalić.