Pomembna točka za mlinarje (VIDEO)

Nogomet 11. Maj 202420:10 0 komentarjev

Nogometaši Domžal in Kalcerja Radomelj so se v 35. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).

Tekma v Domžalah je pomembnejša predvsem za Radomljane, ki še vedno bijejo oster boj za obstanek, medtem ko domačini praktično le še čakajo konec sezone. To je že končal tudi izkušeni vezist Zeni Husmani, ki se poslavlja od domžalskega kluba. Svojo domžalsko pot je sklenil z remijem, ki je Radomljanom prinesel dodatno točko. Na devetem mestu imajo 32 točk, osmi Slatinčani so pri 33, zadnji Aluminij pa pri 31.

Domžalčani so povedli po prvi resnejši akciji na tekmi, po podaji Nicka Perca z desne strani je žogo v lastno mrežo potisnil Tin Hrvoj. Radomljani posebej nevarni niso bili, je pa v 22. minuti na drugi strani zagrozil Filip Stuparević, vendar za malenkost zgrešil cilj.

V 28. minuti je znova poskusil Stuparević, vendar je bil Emil Velić na mestu, sedem minut pozneje pa so Radomljani izenačili, potem ko je Darly N’Landu prišel do žoge, ob neodločnih domžalskih branilcih prišel tudi do strela s 14 metrov in po tleh zadel za 1:1. V 44. minuti je Gaber Dobrovoljc v visokem loku bolj po sreči zadel prečko domžalskih vrat.

Uvod drugega polčasa ni bil posebej razburljiv, je pa v 62. minuti v kazenskem prostoru streljal Caio Da Cruz, domžalski vratar Gašper Tratnik pa se ni pustil premagati. V 70. minuti je z roba kazenskega prostora malce premalo natančno meril Moses Barnabas, že v sodniškem dodatku pa je Dobrovoljc dvakrat poskrbel še za nekaj dela domžalskega vratarja, a je ostalo pri 1:1.

Domžale bodo v 36. krogu prihodnjo soboto gostovale pri Aluminiju, Radomlje pa bodo gostile nove prvake iz Celja.

Domžale – Kalcer Radomlje 1:1 (1:1)

Športni park, sodniki: Vinčić, Kovačič, Benc.

Strelca: 1:0 Hrvoj (11./avtogol), 1:1 N’Landu (35.).

Domžale: Tratnik, Nwankwo, Đapo (od 64. Bobarić), Mutavčić, Offenbacher, Husmani (od 90. Markuš), Tolić (od 64. Dovžan Karahodžić), Perc (od 64. Krstovski), Šturm, Topalović (od 77. Krupić), Stuparević.

Radomlje: Velić, Hrvoj, Korun, Dobrovoljc, Marković, Gnjatić (od 69. Barnabas), Krolo (od 83. Gavrić), Davidović (od 80. Cerar), N’Landu (od 80. Kukovec), Malenšek (od 83. Posavac), Cruz.

Rumeni kartoni: Offenbacher, Husmani, Nwankwo; Hrvoj, N’Landu, Gnjatić.

Rdeči karton: /.

Potek tekme v Domžalah:

V drugem polčasu veliko akcije ni bilo. Videli smo štiri rumene kartone,. zadetkov pa ne več . Ostalo je pri 1:1. Točke ne pomeni nič Domžalam, Radomljanom veliko. Zadnje tri ekipe v ligi zdaj ločita le dve točki.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

35. minuta: V Domžalah je izenačeno. Radomljani se ne dajo, v igro jih je vrnil Darly N’Landu.

22. minuta: Domžalčani so imeli priložnost za povišanje vodstva! Po podaji Topalovića je sprožil Stuparevića, a bil je premalo natančen!

10. minuta: Domžale vodijo! V polno je zadel Danijel Šturm! Po ostri podaji Perca je Šturm poslal žogo za hrbet Velića.

Začetek tekme!

Začetni postavi:

Pred tekmo:

Odgovor je bržkone – ne. Domžalčani namreč niso najbolj navdušeni nad dejstvom, da morajo svoje domovanje deliti z občinskimi sosedi, sploh zato, ker so mlinarji rumeno družino na zadnjih petih tekmah premagali kar štirikrat. Razbremenjenost rezultata bi lahko bila prednost mladih in dokazovanja željnih Domžalčanov, motiv in izkušnje pa karta, na katero bodo stavili Radomljani.