Ljubljana, 11. 04. 2024 23.00 | Posodobljeno pred 27 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, A.M.
0

Miha Zajc, edini slovenski predstavnik v četrtfinalu nogometne konferenčne lige, je s svojim Fenerbahčejem na prvi četrtfinalni tekmi gostoval v Pireju pri Olympiacosu. Njegova ekipa je izgubila z 2:3, do njegovega odhoda z igrišča v 62. minuti pa je celo zaostajala z 0:3.

Olympiakos - Fenerbahče
Olympiakos - Fenerbahče FOTO: AP

Poraz Istanbulčanov sta omilila srbski reprezentant Dušan Tadič z enajstmetrovke v 68. in Irfan Kahveci v 74. minuti. Za grško ekipo so gole dosegli Knstantinos Fortunis, Stevan Jovetić in Chiquinho.

Na drugi zgodnje večerni tekmi sta se v Plznu domača Viktoria in Fiorentina razšli brez doseženih zadetkov.

Statistika tekme Olympiakos - Fenerbahče
Statistika tekme Olympiakos - Fenerbahče FOTO: Sofascore.com

Pozno zvečer pa sta bili končani drugi dve tekmi. Aston Villa je z 2:1, gola za Angleže sta dosegla Ollie Watkins ter John McGinn, ugnala Lille, za katerega je v 84. minuti zaostanek znižal Bafode Diakite, Club Brugge pa je z golom Huga Vetlesena v šesti minuti z 1:0 porazil solunski PAOK. Igor Thiago je za domače v 78. minuti zastreljal še enajstmetrovko.