Argentina je nazadnje Copo osvojila pred 28 leti. Foto: Reuters

Redni del se je končal z 1:1. Albiceleste je povedel že v sedmi minuti. Giovani Lo Celso je v kazenskem prostoru našel Messija, ki blesti na tem prvenstvu. Argentinski kapetan se je odlično znašel in podal Lautaru Martinezu, ki je zatresel mrežo. Že nekaj minut predtem sta izpeljala nevarno akcijo, toda napadalec Interja je z glavo meril malenkost mimo vrat. Kmalu po vodstvu je izenačenje z dobro obrambo po strelu Juana Cuadrada preprečil Emiliano Martinez. V 37. minuti je Wilmar Barrios z 20 metrov zadel vratnico, zatem Yerry Mina z glavo še prečko, na drugi strani pa je v sodnikovem dodatku z glavo nevarno zapretil Nicolas Gonzalez.

Sorodna novica Po preigravanju Neymarja in zadetku Paquetaja Brazilija prvi finalist

Kolumbija je izenačila v 61. minuti, ko je Edwin Cardona lepo našel Luisa Diaza, ki je pobegnil Germanu Pezzelli in žogo iz zahtevnega položaja spravil mimo Emiliana Martineza. V 74. minuti je Angel Di Maria prišel mimo Davida Ospine, podal Lautaru Martinezu, ki mu je na golovi črti zadetek preprečil Barrios. Devet minut pred koncem rednega dela je Messi z obrata nekoliko z leve strani zatresel vratnico.

V prvi seriji enajstmetrovk sta zanesljivo zadela Cuadrado in Messi. Nato je Emiliano Martinez ubranil poskus Davinsona Sancheza, Rodrigo De Paul pa je streljal čez vrata. Toda argentinski čuvaj mreže je popravil napako soigralca in ubranil tudi strel Mine. Zatem so po vrsti zadeli Leandro Paredes, Miguel Borja in Lautaro Martinez, Emiliano Martinez pa je v peti seriji še tretjič šel v pravo smer, ko je tudi Cardona streljal v levo, in popeljal Argentino v finale.

Tretjič bosta v finalu igralu veliki tekmici. Oba dozdajšnja medsebojna finala je v letih 2004 in 2007 dobila Brazilija, ki je najprej slavila po strelih z bele točke, potem pa s 3:0. Selecao tudi brani lovoriko, naskakoval pa bo svoj deseti naslov. Argentinci so nazadnje južnoameriški prvaki postali leta 1993, izgubili so zadnje štiri finalne obračune Cope, bi se pa s 15. naslovom izenačili z Urugvajem, ki je najuspešnejša reprezentanca prvenstev.