852 ogledov

Šeško še šestič zapored v polno, tokrat bomba za izenačenje

Benjamin Šeško Profimedia
Slovenski reprezentančni napadalec se je ponovno vpisal med strelce.

Čeprav je tokrat zaradi slabšega počutja med tednom tekmo proti Werderju začel na klopi, se je Benjamin Šeško še na šesti zaporedni tekmi v Bundesligi vpisal med strelce.

Radečan je v igro vstopil na začetku drugega polčasa, dobrih 15 minut kasneje pa je Red Bull Leipzig popeljal do izenačenja. Po visoki podaji v šestnajsterec nogometašev iz Bremna je žogo z glavo na rob kazenskega prostora poslal Mohamed Simakan, Šeško pa je udaril s prve z volejem in zatresel mrežo. Gostujoči vratar Michael Zetterer je bil nemočen.

Rezultat se kasneje ni več spreminjal, ostalo je pri 1:1. Werder je bil sicer v prvem polčasu boljši tekmec na zelenici, povedel pa je v 35. minuti ob avtogolu Avstrijca Nicolasa Seiwalda.

Šeško je skupno dosegel 13 golov v nemškem prvenstvu. Zaigal je sicer na 30 tekmah, v jesenskem delu sezone je večinoma vstopal v igro. Njegov strelski razcvet se je nato začel po zimskem premoru, ko se je prebil v začetno enajsterico. V vseh tekmovanjih je v svoji prvi sezoni za RB Leipzig zbral 17 zadetkov.

Zaradi odlične forme in velikega potenciala se zanj zanimajo številni veliki klubi, v zadnjem času se je veliko govorilo o interesu AC Milana, še prej Arsenala.

V preostalih današnjih tekmah je bilo najbolj razburljivo v Kölnu. Domači klub se krčevito bori za obstanek, za takšen dosežek je nujno potreboval zmagi v zadnjih dveh krogih. Eno je tokrat dosegel po preobratu; še v 86. minuti je Union vodil z 2:1, potem pa sta Steffen Tigges (87.) in Damion Downs v sodnikovem dodatku poskrbela za zmago Kölnčanov.

Ti imajo na predzadnjem mestu zdaj 27 točk in upajo na spodrsljaj Mainza.