Inter z zanesljivo zmago na vrh lestvice, Juventus in Lecce tik pod njim

Milano, 04. 09. 2023 00.38 |

Nogometni klubi v Italiji so končali 3. krog. Empoli, pri katerem Lovro Štubljar ni dobil priložnosti za igro, je gostil Juventus in izgubil z 0:2. Inter je gladko s 4:0 odpravil Fiorentino, Torino je proti Genoi slavil z 1:0, Lecce pa proti Salernitani z 2:0.

Juventus je pri Empoliju povedel v 24. minuti z golom Danila. Dušan Vlahović je v 39. minuti zapravil enajstmetrovko za Torinčane, ki pa so drugi gol dosegli v 82. minuti, uspešen je bil Federico Chiesa.

Statistika tekme Inter Milano vs Fiorentina
Statistika tekme Inter Milano vs Fiorentina FOTO: Sofascore.com

Inter je v Milanu nadigral Fiorentino, Marvcus Thuram je v prvem polčasu načel mrežo zasedbe iz Firenc, v drugem polčasu pa sta delo dokončala Hakan Calhanoglu in Lautaro Martinez, ki je zadel dvakrat, skupno pa že petkrat in je prvi strelec lige. Inter, ki sploh še ni prejel zadetka v tej sezoni, je tako kot mestni tekmec Milan stoodstoten in na vrhu lestvice.

Torino je do zmage proti Genoi prišel v 95. minuti, ko je edini gol dosegel Nemanja Radonjić, Lecce pa je z zmago proti Salernitani pri sedmih točkah, toliko jih ima kot Juventus, skupaj z milanskima kluboma pa ti sestavljajo prvo četverico lige.

V soboto so nogometaši Udineseja gostili Frosinone in se z njim razšli brez zadetkov. Pri domačih sta Jaka Bijol in Sandi Lovrić odigrala celo tekmo, David Pejičić pa je obsedel na klopi za rezervne igralce. Pri Frosinoneju v kadru ni bilo Matjaža Kamenšek-Pahića. Bologna je na drugi tekmi premagala Cagliari z 2:1.

Atalanta je prav tako v soboto s 3:0 premagala Monzo, pri čemer je Gianluca Scamacca dosegel dva gola, branilec naslova Napoli pa je izgubil proti Laziu z 1:2.

Že v petek je Sassuolo doma s 3:1 premagal Verono, Milan pa z 2:1 v gosteh Romo.