Bangkok po potresu. Foto: Reuters
Bangkok po potresu. Foto: Reuters

Urh je bil v času potresa v petem nadstropju nakupovalnega središča in je najprej pomislil, da je čudno sedel, nato pa se je dogajanje stopnjevalo. Kot pojasnjuje, so se za kakšno minuto razmere umirile, a ko so s sten začele padati okrasne plošče, je med ljudmi nastala panika.

"V naslednje pol ure se mi je zdelo, da se je vseskozi nekaj zibalo. Ves Bangkok je šel na ulice," je povedal v pogovoru za MMC.

Zaradi potresa so v Bangkoku ustavili delovanje mestne in podzemne železnice, zaradi česar so ljudje prisiljeni hoditi domov peš tudi po deset kilometrov ali več.

V določenih delih mesta so stojnice, kjer delijo vodo, medtem ko se reševalna vozila le stežka prebijajo skozi gnečo, saj so vsi ljudje zunaj, medtem ko so zgradbe prazne.

Sorodna novica V Mjanmaru bi lahko potres zahteval več tisoč žrtev

Po besedah Urha se zdi, da imajo tajske oblasti in njihove nujne službe stvari pod nadzorom. Varnostne službe so po drugi strani pomagale pri evakuaciji iz zgradb in bile v izjemno pomoč pri usmerjanju ljudi.

Zdaj upravniki in policija iščejo poškodbe na stavbah, pri čemer so bile nekatere električne napeljave improvizirano sanirane z nekimi prevlekami.

Pri oskrbi z najnujnejšimi dobrinami ni velikih težav, in čeprav Urhu v neki trgovini ni uspelo kupiti vode, je v mestu toliko trgovin, da se da dobiti vse najnujnejše, če se sprehodiš dvesto metrov.

Kot še pove Urh, je njegov slovenski kolega, ki je bil v 38. nadstropju neke stolpnice, spakiral stvari, medtem ko mu je njegova slovenska kolegica, ki potuje po Laosu, povedala, da ni čutila nobenega tresenja.