Drugi športi

Telovadka Tjaša Kysselef tretja na svetovnem izzivu v Osijeku

Osijek, 06. 04. 2024 17.11 | Posodobljeno pred 27 dnevi

Slovenska telovadka Tjaša Kysselef je tudi na drugi postojanki svetovnega izziva v Osijeku pristala na odru za zmagovalke. 30-letna Ljubljančanka je v finalu preskoka s povprečjem 12,883 točke zasedla tretje mesto. Zmagala je dvakratna evropska prvakinja (2017, 2023) na tem orodju, Francozinja Coline Devillard, s 13,700.

Na prvi postaji svetovnega izziva minuli teden v Antalyi je Tjaša Kysselef slavila svojo prvo zmago po dveh letih, tokrat pa je zaostala za francosko prvakinjo Coline Devillard in Madžarko Greto Mayer (13,149 točke) na drugem mestu. Njena skoka sta bila boljša kot v kvalifikacijah, kljub nekaterim napakam sta bila dovolj za bronasto kolajno.

V finalne nastope sta se prek kvalifikacij prebila še dva Slovenca. Kevin Buckley je v svojem prvem finalu svetovnega izziva na konju z ročaji z 11,850 točke zasedel sedmo mesto, s čimer je dosegel uspeh kariere.

Buckleyja v nedeljo nepričakovano čaka še en finalni nastop. Na krogih je bil z devetim mestom prva rezerva za finale, po odpovedi enega od telovadcev pa bo imel v nedeljo novo priložnost za nastop med elito, kar se ne zgodi ravno pogosto.

Prvi rezervi za finale sta bila z devetima mestoma tudi Anže Hribar na parterju ter Beno Kunst na preskoku.

Zala Trtnik pa je po finalu na gredi minuli vikend v Antalyi tokrat nastopila med najboljšimi na dvovišinski bradlji in z 12,733 točke zasedla peto mesto. Zmagala je evropska prvakinja na tem orodju iz leta 2021, Francozinja Melanie de Jesus dos Santos (14,533), tudi evropska prvakinja v mnogoboju (2019) ter dvakratna evropska prvakinja na parterju.

Osijek je po Antalyi druga postojanka sezone, nato v sklopu svetovnega izziva sledijo še tri tovrstne tekme, Varna (23. - 26. maj), Koper (30. maj - 2. junij) in Sombotel (4. - 6. oktober).

Še prej telovadce od 17. do 20. aprila čaka svetovni pokal v Dohi, ki je zadnja od štirih kvalifikacijskih tekem za specialiste v boju za pariške olimpijske igre.