United zapravil nemogoče, nato pa se je rešil v loteriji (VIDEO)

Nogomet 21. Apr 202419:15 > 19:37 0 komentarjev

Na drugi polfinalni tekmi angleškega pokala FA na Wembleyju je Manchester United šele po strelih z enajstih metrov premagal Coventry City. Rdeči vragi so že vodili s 3:0, a prednost zapravili in trepetali vse do konca. V ponovitvi lanskega finala se bo pomeril z mestnim rivalom Cityjem.

Rdeči vragi so na samem začetku dvoboja na Wembleyju pokazali, da so veliki favoriti. Ves čas so imel pobudo, več žogo v svoji posesti, medtem ko so se nogometaši ekipe angleške druge lige gnetli v svojem kazenskem prostoru. United je sicer potreboval kar nekaj časa, da je našel pot do mreže sinjemodrih, a jo našel v 23. minuti, ko je Diogo Dalot lepo podal do Scotta McTominayja, izid prvega polčasa pa je po podaji iz kota Bruna Fernandesa z glavo postavil Harry Maguire.

Ko je v drugem polčasu zadel še Fernandes in poskrbel za vodstvo Uniteda s 3:0, se je zdelo, da je vse odločeno, a Coventry City se ni dal. Najprej izkoristil veliko napako v obrambi in znižal na 1:3. Osem minut kasneje je z veliko sreče v polno zadel še Callum O’Hare in poskrbel za vročo končnico. V njej so sinjemodri po igranju z roko Aarona Wan-Bissake prišli do najstrože kazni, ki jo je izkoristil Haji Wright in poskrbel za epski preobrat (3:3).

Vrhunci tekme med Unitedom in Coventryjem:

V podaljšku nismo videli zadetkov. Za United je prečko stresel Fernandes, za Coventry strelec prvega zadetka sinjemodrih Ellis Simms, a izid se ni spremenil, zato smo drugega finalista v pokalu FA dobili po enajstmetrovkah.

Za rdeče vrage so se začele slabo, saj je Casemiro praktično podal vratarju Bradleyju Collinsu, a tega angleški drugoligaš ni izkoristil. United do konca ni več zgrešil, pri Coventryju pa je svoje opravila nervoza. Naprej je kamerunski vratar v vratih Uniteda Andre Onana ubranil strel O’Hari, nato pa je še Ben Sheaf žogo poslal preko vrat. Rdeče vrage je z uspešno izvedeno enajstmetrovko v finale popeljal Ramus Hojlund.

Manchester United se bo za krono v najstarejšem klubskem tekmovanju pomeril z mestnim rivalom Cityjem, ki je v soboto z 1:0 premagal Chelsea. Finale bo 25. maja na Wembleyju.