VEČ TUDI RANJENIH

Le streljaj od naše meje se je zgodil odmeven napad z nožem, ena oseba umrla (FOTO)

Kot je povedal tiskovni predstavnik policije, je moški naključno napadel mimoidoče z nožem.​
Fotografija: Na prizorišče je takoj prišla policija. FOTO: Gerd Eggenberger Afp
Odpri galerijo
Na prizorišče je takoj prišla policija. FOTO: Gerd Eggenberger Afp

Po poročanju avstrijske policije se je v soboto popoldne v Beljaku zgodil napad z nožem, zaradi katerega je umrl najstnik, štirje ljudje pa so bili poškodovani.

Žrtev bi bilo lahko še precej več. Očividec, po poročanju avstrijskega časnika Kronen Zeitung naj bi šlo za 42-letnega dostavljalca hrane, je domnevnega storilca namreč povozil z avtomobilom.

FOTO: Gerd Eggenberger Afp
FOTO: Gerd Eggenberger Afp

Vsi poškodovani so bili moški

Po poročanju avstrijske radiotelevizije ORF so bili vsi poškodovani moški, dva izmed njih sta bila huje, dva pa lažje. Po besedah tiskovnega predstavnika policije Rainerja Dionisia so vse žrtve Avstrijci.

Osumljenec za napad je prosilec za azil iz Sirije, ki pa so ga po poročanju policije tudi že pridržali. Po navedbah tiskovne agencije APA domnevni napadalec v preteklosti še ni bil kaznovan.

Kot je povedal Dionisio, je moški mimoidoče naključno napadel z nožem. Kaj ga je vodilo do tega dejanja, Dionisio danes zvečer še ni znal povedati.

FOTO: Gerd Eggenberger Afp
FOTO: Gerd Eggenberger Afp

Deželni glavar Peter Kaiser je zaradi dogodka pretresen: »To nerazumljivo grozodejstvo mora imeti najhujše posledice,« je povedal. Obenem je tudi svojcem izrekel sožalje.

Še en napad

Po poročanju avstrijske radiotelevizije se je po tem napadu govorilo o še enem napadu z nožem v središču Beljaka. Kot je povedal Dionisio, gre le za govorice, ki pa jih policija ne more potrditi.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije

Spletna mesta Dela d.o.o. uporabljajo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Ali soglašate z namestitvijo piškotkov na omenjenih straneh?


Potrjujem vse Sprejmem nujne Več informacij