201104

Carlsen osvojil še svetovni šahovski pokal

Avtor: Aljaž Pirnat
24. 8. 2023, 19.19

Nekdanji šahovski svetovni prvak Magnus Carlsen je danes v Bakuju osvojil še svetovni pokal. To je bila zadnja med velikimi trofejami, ki je 32-letnemu Norvežanu še manjkala v vitrinah. Naslov si je zagotovil v pospešeni partiji (25 minut + 10 sekund za potezo) z Indijcem Rameshbabujem Praggnanandhaajem, poroča hrvaška tiskovna agencija.

Carlsen je z zmago osvojil tudi nagradni sklad v višini 50.000 ameriških dolarjev (približno 46.000 evrov) ter se prebil na turnir kandidatov za izzivalca svetovnega prvaka.

Poraženec se bo tolažil s priborjenim turnirjem za izzivalca in 35.000 ameriškimi zelenci.

Američan Fabiano Caruana je v boju za bron ugnal domačina Nijata Abasova. Prejela sta po 25 oz. 20 tisoč dolarjev nagrade.

Skupaj je na svetovnem pokalu sodelovalo 206 šahistov.