[1176]
205524

Gajser optimističen pred pokalom narodov: Borimo se s samimi velesilami, a lahko dirkamo še bolje

Avtor: Klemen Verlič
8. 10. 2023, 08.24

Danes bo v francoskem Erneeju padel zastor nad sezono motokrosa na najvišji ravni. Na vrsti bo prestižni pokal narodov oziroma ekipno svetovno prvenstvo. Slovenija bo nastopila v finalu A, v sobotnih kvalifikacijah je dosegla osmo mesto. Naslov bodo branili Američani.

Slovenijo v Erneeju zastopajo Tim Gajser, Jan Pancar in Miha Bubnič. V soboto so si z osmim dosežkom zanesljivo privozili finale A, obenem pa obudili željo po izboljšavi doslej najvišje uvrstitve na teh tekmovanjih. Ta je stara že 25 let, ko je bila Slovenija deveta v Foxhillsu leta 1998.

Gajser je bil v kvalifikacijah v svojem razredu MXGP šesti, Pancar pa v MX2 sedmi. Bubnič, v ekipo se je kot državni prvak uvrstil po poškodbi prvotno predvidenega člana Jake Peklaja, pa je v razredu open dosegel 24. izid. A najslabši dosežek od treh se v kvalifikacijah briše, tako da je Slovenija kvalifikacije končala s 13 točkami in z osmim mestom.

S slovenskim izplenom je bil zadovoljen tudi glavni adut reprezentance Tim Gajser, ki se je po kvalifikacijah ustavil pred našim mikrofonom.

V finale A se je neposredno uvrstilo 19 ekip. Zadnja udeleženka pa bo zmagovalka današnjega finala B, ki bo na vrsti že dopoldne.

Najboljši v kvalifikacijah so bili Francozi Maxime Renaux, Tom Vialle in Romain Febvre, drugi Španci s svetovnim prvakom MXGP Jorgejem Pradom, tretji pa Avstralci. V velikem finalu bodo danes na sporedu po tri vožnje, v vsaki od njih pa bodo hkrati nastopili dirkači dveh od treh sodelujočih razredov.

Pokal narodov od 13.00 dalje na Šport TV 1!

Foto, video: Šport TV
Vir: STA

1

(VIDEO) Boromisa po porazu z Bravom: Oprosti vsem navijačem za sezono brez trofeje...Več

2

Arnol po zmagi proti Olimpiji: Današnja tekma je bil zrelostni izpit, ki smo ga uspešno opravili (VIDEO)...Več