PSG kljub igralcu manj do pomembne zmage na francoskem derbiju

Francija, 31. 03. 2024 22.30 |

N.M., STA
0

Parižani so na gostovanju v Marseillu prišli do novih treh točk in vodstvo na lestvici francoskega prvenstva še povečali. Nogometaši Le Havra, ki jih v elitni francoski ligi vodi slovenski strokovnjak Luka Elsner, pa so na drugi strani v vse težjem položaju. V 26. prvenstvenem krogu so nadaljevali padanje proti dnu lestvice, potem ko so na domačem terenu z 0:2 izgubili proti Montpellieru, ki je imel pred tekmo točko zaostanka, zdaj pa jih je prehitel.

Ni pa bil edini, ki je prišel pred Le Havre in ga potisnil na 15. mesto prvenstvene razpredelnice. To je uspelo tudi Nantesu, ki je presenetljivo zmagal v Nici, izid je bil 2:1.

Statistika tekme Marseille - PSG
Statistika tekme Marseille - PSG FOTO: Sofascore.com

Zadnjeuvrščeni Clermont, ki za Le Havrom zaostaja za sedem točk, je doma z 0:3 izgubil proti Toulousu, Elsnerju in njegovi ekipe pa je šel na roke vsaj izid v Lorientu, kjer so domači, 16. ekipa prvenstva, z 0:1 izgubili proti Brestu. Slednji se je vrnil na drugo mesto, ki ga je za en dan izgubil v soboto, ko je Monaco s 5:2 ugnal predzadnji Metz.

Strasbourg je bil z 2:0 boljši od Rennesa in le Havru še bolj ušel, zadnja tekma kroga pa je bila v Marseillu, kjer je gostoval vodilni PSG ter spet pokazal svojo moč. Zmagal je z 2:0, pa čeprav je od 40. minute, ko golov še ni bilo, igral z igralcem manj, rdeči karton je prejel Lucas Beraldo. Gola sta v 53. in 86. minuti dosegla Portugalca Vitinha in Goncalo Ramos. PSG je z zmago ohranil 12 točk prednosti pred Brestom.