Veselje vratarjev Bostona Jeremyja Swaymana in Linusa Ullmarka po zmagi na uvodni tekmi serije v Sunrisu. Foto: AP

V lanski končnici sta se ekipi pomerili v uvodnem krogu. Florida se je za las uvrstila v boje na izločanje, medtem ko je bil Boston, ki je v rednem delu sezone zbral kar 43 točk več, velik favorit. A zgodilo se je prvovrstno presenečenje: panterji so kosmatince izločili v sedmih tekmah in se nato prebili celo do finala Stanleyjevega pokala, kjer je bil s 4:1 v zmagah boljši Vegas.

Nalet Stevena Lorentza na Justina Brazeauja v zadnji tretjini uvodnega obračuna serije. Foto: AP

Bostončani so se iz lanskega grenkega poraza morali nekaj naučiti, to so pokazali tudi na uvodni tekmi polfinala Vzhoda, kjer so s 5:1 slavili v Sunrisu v predmestju Miamija, ključ do uspeha pa so med drugim našli tudi v vratarju Jeremyju Swaymanu, ki je ubranil kar 38 od 39 strelov.

Edini zadetek je prejel sredi druge tretjine, ko je Florida tudi povedla z 1:0. Po podaji Aleksandra Barkova je iz zapestja zadel Matthew Tkachuk. A še do konca tretjine je Boston rezultat spreobrnil sebi v korist, manj kot minuto pozneje je izenačil Morgan Geekie. Po izgubljenem ploščku gostiteljev in manjši zmedi pred vrati je 25-letni napadalec zadel pod prečko z desne strani.

Preobrat je sledil v 17. minuti. Gostitelji so znova v svoji tretjini izgubili plošček, po bliskoviti akciji je z desne strani ob bližnji vratnici mojstrsko zadel Mason Lohrei.

Na +2 je 21 sekund pred sireno povišal Brandon Carlo, novopečeni očka, ki je iz zapestja zadel pod prečko na lovilko vratarja Sergeja Bobrovskega. Ta zaradi gneče pred svojimi vrati ploščka ni niti videl.

V zadnji tretjini so Bostončani le še potrdili zmago na uvodni tekmi. Justin Brazeau je z bekhendom zadel za 4:1, končni izid je slabe tri minute in pol pred iztekom rednega dela srečanja s strelom v prazno mrežo po odbitem ploščku Brada Marchanda postavil Jake DeBrusk.

Drugo tekmo serije bodo hokejisti odigrali v noči na četrtek, prav tako na Floridi.