Aćimović po remiju proti Turčiji ponosen na svoje mlade varovance

Istanbul, 18. 11. 2023 19.59 |

STA, M.D.
0

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na prijateljski tekmi proti Turčiji nadaljevala niz neporaženosti. V Istanbulu se je s turškimi vrstniki razšla z neodločenim izidom 1:1. Slovence je v 66. minuti v vodstvo popeljal Adrian Zeljković, v 81. je izenačil Metehan Altunbas.

Tekma je bila izenačena. Domači so bili za odtenek več pri žogi, nekaj priložnosti je bilo na obeh straneh. V prvem polčasu je za Slovenijo najlepšo zapravil Nejc Gradišar, njegov strel z glavo je turški vratar ubranil.

Slovenci so povedli po kotu, ko se je pred vrati odlično znašel Adrian Zeljković, po podaljšani žogi jo je z glavo potisnil v mrežo. Turki pa so po pritisku vendarle prišli do izenačenja, po strelu od daleč je vratar Žan Luk Leban žogo odbil, branilci so "zaspali", kar je izkoristil Altunbas.

Do konca je imel priložnost še Sandro Jovanović, njegov strel je zadel domačega branilca, po mnenju Slovencev celo v roko, a sodniki enajstmetrovke niso dosodili.

Slovenija - Francija U21
Slovenija - Francija U21 FOTO: Damjan Žibert

Selektor mlade reprezentance Milenko Aćimović je po remiju tekmo zaradi intenzivnosti pristopa obeh moštev primerjal s kvalifikacijsko. Dodal je, da je ravno ta pristop njegovih varovancev dokaz temu kaj bodo v svoje kariere morali vložiti tudi v prihodnosti, če želijo uspeti. Dodal je, da je ta tekma vsekakor dober znak za prihodnost slovenskega nogometa.

Slovenija je tekmo začela v postavi Žan Luk Leban, Mitja Ilenič, Marcel Ratnik, Srdjan Kuzmić, Mark Strajnar, Žan Jevšenak, Adrian Zeljković, Svit Sešlar, Tjaš Begić, Teo Cipot, Nik Gradišar. V nadaljevanju je selektor Milenko Aćimović z izjemo vratarja zamenjal vse igralce.