Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

Olga: Miha si je dovolil to, česar si ne bi smel ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

STA
13 09.05.2024 20:08:54

Udarec za Zormana in njegove izbrance! Švicarji so jih v Bonifiki ...

Martin Metelko
Slovenska moška rokometna reprezentanca je v neposrednih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2025 na prvi tekmi v Kopru danes izgubila s Švico s 26:27 (15:12). Moštvi se bosta na povratni tekmi pomerili v nedeljo v Winterthurju.

Črne minute sredi drugega polčasa so slovenske rokometaše stale zmage na prvi tekmi s Švico. Gosti so po zaostanku s tremi zadetki v prvem polčasu v drugem pokazali drugačen obraz, predvsem pa so izkoristili napake Slovenije v drugem polčasu.

Švicarji so tako v 48. minuti povedli s 23:20, Slovenija je v nadaljevanju strnila vrste, zmanjšala zaostanek in celo izenačila na 25:25, a je Švica v zaključku znova našla prave odgovore.

V ključnih minutah se je izkazal prvi strelec Švicarjev Manuel Zehnder, ki je tekmo končal z osmimi zadetki. Šest jih je prispeval Lenny Rubin.

Za Slovenijo, ki ji je v drugem polčasu manjkalo nekaj napadalne učinkovitosti, je pet zadetkov dosegel Aleks Vlah, štiri jih je dosegel Domen Novak.

Reprezentanci se bosta na povratni tekmi pomerili v nedeljo ob 16. uri.

Značke: rokomet, kvalifikacije, sp