Miha Cerkvenik je v zadnjem času v dobri strelski formi. Foto: KK Krka/Drago Perko

Kranjčani so v dvorani Leona Štuklja dobili uvodno četrtino, v drugi pa so domači košarkarji prevzeli pobudo, vendar večje razlike niso naredili. V zadnji četrtini, ki so jo dobili s 24:13, so le strli Triglav. Odprli so jo s 6:0 in po košu Mihe Cerkvenika povedli z dvomestno prednostjo, ki so jo brez težav zadržali. Vmes so razliko tri minute pred koncem povišali na 18.

Novomeščani so tekmeca prisilili v 17 izgubljenih žog, deset več, kot so jih zapravili sami. Po pridobljenih žogah so dosegli 24 točk, gostje pa le osem. Cerkvenik je prispeval 18 točk, 14 pa jih je dodal Jan Špan. Pri Triglavu sta bila najboljša Uroš Šikanić in Lovro Urbiha s po 12.

Krko do konca rednega dela čaka še gostovanje na Polzeli, v zadnjem krogu pa bo gostila Helios, ki bo predtem doma igral še z Rogaško. Domžalčani imajo točko manj od Novomeščanov, dobili pa so oba medsebojna dvoboja v tej sezoni Lige Nova KBM.

Triglav je doživel šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah. Dva kroga pred koncem ima minimalno prednost pred Hopsi oziroma zadnjim mestom, ki pomeni nazadovanje v 2. SKL. V soboto bo gostil Ilirijo, 29. aprila pa ga čaka gostovanje v Podčetrtku.