Tina Mrak in Veronika Macarol sta po slabšem uvodnem dnevu napredovali tako drugi kot tretji dan jadranja v Tokijskem zalivu. Reuters
Sorodna novica Kauzer brez finala: čoln ni stekel, na silo pa ni šlo

V petem plovu je bil slovenski čoln Mrak/Macarol četrti, kar je najboljša dosedanja uvrstitev Slovenk na letošnjih olimpijskih igrah. V šestem plovu je bil slovenski čoln 470 sedmi, kar je tretji izid. Tretnuno se navezi Mrak/Macarol črta 16. mesto iz druge regate.

Občuten zaostanek za vodilnimi

V skupnem vodstvu sta trdno v vodstvu ostali Poljakinji Agnieszka Skrzypulec in Jolanta Ogar. Nekdanji svetovni prvakinji imata deset točk, drugi sta Britanki Mills/McIntyre s 14 točkami, tretji pa Francozinji Lecointre/Retornaz s 17 točkami. Sledi čoln Japonske (28), Švice (29) in Brazilije (34) ter Slovenije (34).

Mrak in Macarol napredovali na osmo mesto

Zelko na koncu 26. v laserju
V razredu laser je Žan Luka Zelko opravil zadnja dva redna plova. V 9. regati je prikazal najboljše jadranje, saj je končal kar na 5. mestu, medtem ko je bil v zadnji, 10., regati 19. Skupno je olimpijski krst je 27-letni Mariborčan končal na 26. mestu in se ni uvrstil v regato za odličja.

Sledenje regatam na OI

Na podstrani "Jadranje" lahko v živo grafično spremljate regate v vseh olimpijskih razredih, ki se odvijajo v Tokijskem zalivu.

Sorodna novica Čeh že v prvi seriji vrgel prek 65 metrov in se zanesljivo uvrstil v finale

V atletskih kvalifikacijah so nastopili trije Slovenci. Kristjan Čeh se je metu diska se je suvereno uvrstil v finale, kjer je med favoriti za odličje. Maja Mihalinec Zidar je obstala v kvalifikacijah v teku na 100 metrov, medtem ko Klara Lukan na 5000 metrov teče v večernem delu.

Pri judu so se končali slovenski nastopi – Ana Valenšek je v kategoriji nad 78 kg izpadla v drugem krogu.