Klemen Prepelič in Jaka Blažič sta blestela v zadnji četrtini, a visoke prednosti Hamburga nista uspela izničiti. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so dobro odigrali uvodno četrtino, potem pa so popolnoma popustili. Hamburg je imel v 28. minuti že 28 točk prednosti (42:70). V zadnji četrtini so zmaji odigrali zelo zavzeto v obrambi in znižali na 74:76, v zaključku pa so Nemci ohranili minimalno prednost in se v Stožicah veselili prve zmage v Evropskem pokalu.

Najboljša strelca Cedevite Olimpije sta bila Jaka Blažič s 24 točkami in Klemen Prepelič, ki jih je dodal 23.

Kriza zmajev se je začela sredi druge četrtine
Po začetnem vodstvu Nemcev so se Ljubljančani zbrali ob koncu uvodne četrtine in s trojko Gregorja Glasa povedli z 22:19 po desetih minutah. V 13. minuti so zmaji po košu Blažiča še vodili s 27:24, potem pa so naredili številne napake in popolnoma izgubili ritem v napadu. Lukas Meisner in Mark Hughes sta bila natančna izza črte in Hamburg je z delnim izidom 19:5 prevzel nadzor nad srečanjem (32:43). Blažič je tik pred odhodom na glavni odmor znižal na 36:43. Seznamu poškodovanih igralcev se priključil še Karlo Matković, ki v drugem polčasu ni igral zaradi bolečin v hrbtu.

Razpad sistema v tretji četrtini
Nico Brauner je drugi polčas odprl s tremi trojkami v minuti in sedmih sekundah. Trener Olimpije Simone Pianigiani je skušal z minuto odmora presekati silovit nalet Hamburga, a mu ni uspelo. Razigral se je tudi Aljami Durham, ki je zadel dve trojki. Dve minuti in pol pred koncem tretje četrtine je prednost Nemcev narasla na ogromnih 28 točk (42:70). Navijači so nezadovoljstvo izrazili z žvižgi. Olimpija je delovala kot razbita vojska in po treh četrtinah je bila v izgubljenem položaju (49:74).

Preporod zmajev se je začel prepozno
Zadnjo četrtino je Prepelič odprl s trojko, tudi Blažič in Glas sta bila natančna izza črte. Hamburg kar pet minut in 20 sekund ni dosegel niti točke in Olimpija je znižala na 65:74. S presingom po celotnem igrišču so zmaji povzročali Nemcem velike težave, niso več prišli do izdelanih metov. Blažič je s trojko znižal na 74:76 dve minuti pred zadnjim piskom sirene.

Aleksander Dziewa, Jonas Wohlfarth-Bottermann in soigralci so se veselili skupaj z manjšo skupino navijačev Hamburga. Foto: www.alesfevzer.com

Blažič in Prepelič skoraj izsilila podaljšek
V ključnem trenutku je Durham s košem in dodatnim prostim metom zaustavil silovit nalet Ljubljančanov. Blažič je zadel še eno trojko 35 sekund pred koncem (79:81). Durham je zadel le en prosti met in Olimpija je imela napad za izenačenje. Blažič je iz težkega položaja zgrešil met izza črte.

Jonas Wohlfarth-Bottermann je 16 sekund pred koncem zgrešil oba prosta meta in Olimpija je imela še eno priložnost. Prepelič je izsilil osebno napako, sodnik je najprej pokazal, da bo imel kar tri proste mete, a si je po ogledu posnetka vendarle premislil. Prepelič je zadel le en prosti met, na drugi strani pa Hughes oba za 80:84. Prepelič je nato dve sekundi pred koncem zadel trojko z desetih metrov in znižal na 83:84, vendar je Hughes znova zadel oba prosta meta. Olimpija ni imela več minute odmora in Prepelič je prek celotnega igrišča zgrešil trojko za podaljšek.

Prepelič prevzel odgovornost za poraz
S trojko Jake smo dve minuti pred koncem prišli na dve točki zaostanka. Tekma je bila odprta. Na žalost smo zgrešili dva prosta meta, prav tako se je Klobučarjeva trojka odbila iz koša. Zadnjih pet minut smo igrali vrhunsko. V prvih treh četrtinah sem bil sam precej katastrofalen, zato poraz prevzemam nase,” je poudaril Prepelič.

Kapetan Blažič je dodal: “Tekmo smo izgubili že prej. Prve tri četrtine so nesprejemljive in preprosto v domači dvorani ne moremo tako igrati. S slabo igro v tekmo nismo uspeli vključiti gledalcev. Na začetku četrte četrtine smo začeli preobrat, igrali agresivno, se borili tako, kot bi se mogli prve tri četrtine in ravno to nam je na koncu zmanjkalo. Vsi smo si želeli prve zmage v Evropskem pokalu in s tem sami sebi zadali pritisk, da to tekmo moramo dobiti in igrali v krču. Ni lepo, a na zadnjo četrtino lahko gledamo pozitivno.”

Najprej v Stožice prihaja Partizan, sledi pa pot v London
Zmaji čaka zelo naporen naslednji teden. V ponedeljek bodo na derbiju Lige ABA gostili Partizan, v Evropskem pokalu pa jih v sredo čaka gostovanje v Londonu.