Obseg proizvodnje v gospodarstvu januarja višji tako mesečno kot medletno
Ljubljana, 31. marca - Skupni obseg proizvodnje v slovenskem gospodarstvu je bil januarja višji tako v mesečni kot medletni primerjavi. Glede na december je bil višji za en odstotek, glede na lanski januar pa za 1,7 odstotka, je objavil statistični urad.
Glede na december se je obseg proizvodnje najbolj povečal v trgovini, ki vključuje tudi področje vzdrževanja in popravil vozil. Obseg proizvodnje je bil večji tudi v industriji. Po drugi strani je proizvodnja v mesečni primerjavi nazadovala v gradbeništvu in v storitvenih dejavnostih.
V medletni primerjavi pa je bil obseg proizvodnje januarja večji v industriji, gradbeništvu, in trgovini. Edini medletni padec so zabeležili v storitvenih dejavnostih.
Mesečna rast obsega proizvodnje v gospodarstvu traja že nekaj mesecev, v celotnem 2024 pa je obseg proizvodnje nazadoval za 0,5 odstotka.