Atalanta in Milan do treh točk, Juventus v izdihljajih tekme izgubil

Italija, 30. 03. 2024 22.44 |

S.V., A.M.
1

V italijanskem prvenstvu sta 30. krog odprla Napoli in Atalanta, ki bijeta boj za mesta, ki v naslednji sezoni prinašajo nastop v evropskih tekmovanjih. Nogometaši iz Bergama so že v prvem polčasu opravili levji delež, nato pa so tekmo mirno pripeljali do zanesljive zmage (0:3). Juventus je v gosteh pri Laziu izgubil z 1:0, nogometaši Milana pa so Fiorentino premagali z 2:1.

Napoli - Atalanta
Napoli - Atalanta FOTO: AP

Atalanta je mrežo domačih načela v 26. minuti, ko je zmedo v kazenskem prostoru Napolija izkoristil Aleksej Mirančuk. Varovanci Francesca Calzone so nato dvignili nivo svoje igre, nekajkrat nevarno zapretili preko napadalca Victorja Osimhena, toda tik pred odhodom na odmor je znova klonil domači čuvaj mreže Alex Meret.

Z roba kazenskega prostora je v polno zadel Gianluca Scamacca. Neapeljčani so bili v drugem delu igre precej podjetnejši in nevarnejši, toda tega niso znali kronati z zadetkom proti razpoloženemu Marcu Carnesecchiju. Še zadnji žebelj v krsto Napolija je v 88. minuti ob premalo odločnem Juanu Jesusu postavil rezervist in najboljši strelec Atalante v letošnji sezoni Teun Koopmeiners, ki je z natančnim diagonalnim strelom v oddaljeni kot matiral Mereta. Bergamčani, ki so prišli do pomembnih treh točk, so prekinili štiri tekme dolg niz brez zmage v italijanskem prvenstvu. Napoliju pa se evropska mesta vse bolj izmikajo.

Statistika Napoli - Atalanta
Statistika Napoli - Atalanta FOTO: Sofascore.com

Na obračunu med Laziom in Juventusom so bili domačini za odtenek boljši nasprotnik, terensko premoč pa so kronali v izdihljajih srečanja, ko je zadetek za zmago po podaji Mattea Guendouzija dosegel Adam Marušić.

Statistika tekme Lazio - Juventus
Statistika tekme Lazio - Juventus FOTO: Sofascore.com

Po tem, ko navijači v prvem polčasu tekme med Fiorentino in Milanom niso videli zadetkov, je bil drugi del veliko bolj zanimiv. Za vodstvo gostov je v 47. minuti poskrbel vroči Ruben Loftus-Cheek, izid pa je vsega tri minute kasneje poravnal Alfred Duncan. Tudi ta rezultat pa na semaforju ni bil dolgo, saj je v 53. minuti za ponovno vodstvo Milana zabil Rafael Leao in postavil končni izid 1:2. Milan se je z zmago utrdil na drugem mestu italijanske razpredelnice, razglašeni Juventus pa za rossoneri zdaj zaostaja za šest točk.