Nika Prevc danes na predzadnji tekmi v Lahtiju

Slovenska junakinja smučarskih skokov Nika Prevc, ki je to sezono osvojila vse, kar se je osvojiti dalo, bo danes nastopila na predzadnji tekmi sezone v Lahtiju. Na Finskem bodo najprej ob 16.10 na sporedu kvalifikacije, nato sledi tekma.

 Foto: MPA
Foto: MPA

LAHTI > Dvajsetletna slovenska skakalka je to zimo prevladovala tako na svetovnem prvenstvu, kjer je osvojila naslova tako na srednji kot veliki skakalnici, kot v svetovnem pokalu. Že štiri tekme pred koncem sezone je ubranila veliki kristalni globus, v Vikersundu je dosegla nov svetovni rekord z 236 metri, osvojila pa je tudi norveško turnejo ter novoletno turnejo dveh večerov.

Kot je napovedala Prevc, si želi na Finskem sezono končati v podobnem ritmu.

Poleg nje bodo v Lahtiju na finalni postojanki sezone nastopile še Ema Klinec, ki je v Vikersundu stala na zmagovalnem odru, ter trojica, ki je tekmovala že v Oslu, nato pa prejšnji konec tedna uspešno še na medcelinskem pokalu, Tina Erzar, Taja Bodlaj in Katra Komar, je potrdil selektor Jurij Tepeš.>


Najbolj brano