Tujina

Zaključili kampanjo za osvoboditev dubajske princese Latife

London/Dubaj, 11. 08. 2021 17.05 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Avtor
Karmelina Husejnović
Komentarji
13

Po tem, ko je v javnosti zakrožilo več fotografij dubajske princese Latife v javnosti, se je 35-letnica zdaj na Islandiji srečala tudi s svojim bratrancem. Zagotovila mu je, da ni več potrebe po nadaljevanju kampanje za njeno osvoboditev, zato se je ta zdaj zaključila.

"Odličen potep po Islandiji z Latifo in Marcusom," je na svojem profilu na Instagramu pod fotografijo, na kateri pozira z dubajsko princeso Latifo in njenim bratrancem Marcusom Essabrijem, zapisala Sioned Taylor. Nekdanja članica britanske kraljeve mornarice je v zadnjih mesecih objavila več fotografij, na katerih je v družbi princese Latife.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Fotografije so bile posnete v dubajskem nakupovalnem centru in restavraciji, na madridskem letališču in zdaj še na Islandiji.  A nekaterih podpornikov kampanje za osvoboditev princese te objave niso prepričale, mnogi menijo, da so fotografije zaigrane. Ker se princesa sama javno že dolgo časa ni oglasila, se porajajo vprašanja, koliko je dejansko svobodna. 

Iz kampanje za osvoboditev princese Latife (Free Latifa) so po ponedeljkovi objavi fotografije sporočili, da so dobili potrditev, da se je princesa Latifa na Islandiji resnično srečala s svojim bratrancem Essabrijem. "Po srečanju smo sprejeli odločitev, da je trenutno najbolj primeren korak, da zaključimo s kampanjo Free Latifa," so zapisali. Dodali so, da je bil glavni cilj kampanje, da dosežejo, da lahko princesa Latifa živi svoje življenje tako, kot sama želi. "Očitno je, da smo naredili veliko, da dosežemo ta cilj," so dodali. 

"Srečanje je bilo čustveno ... Zelo pomirjujoče je, da sem jo videl srečno, v dobrem stanju in osredotočeno na svoje načrte," je po poročanju britanskega BBC dejal Essabri, ki je odraščal s princeso Latifo. Latifina mati je namreč njegova teta, Marcus pa se je rodil kot Fatima in je pred približno 10 leti spremenil spol. 

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

David Haigh, soustanovitelj kampanje, je za BBC dejal, da je Latifina trenutna situacija najboljša v zadnjih dveh desetletjih. "Vendar pa je prav in razumljivo, da moramo vse, kar se zdaj dogaja, jemati skrajno previdno in stanje pozorno spremljati," je poudaril. 

Princesa Latifa in dubajska kraljeva družina zadnjih fotografij niso komentirali. 

Latifa je ena od 25 otrok dubajskega šejka Mohameda bin Rašida al Maktuma. Zanimanje svetovne javnosti je zbudila, ko je februarja 2018 poskušala pobegniti iz države. V videoposnetku, ki ga je posnela, preden je zbežala, je dejala, da je njeno življenje zelo omejeno in nadzorovano. "Od leta 2000 nisem zapustila države. Veliko sem prosila, da mi pustijo, da grem na potovanja, študirati ali da počnem kar koli normalnega. Ne pustijo mi," je dejala na posnetku.

Princesa Latifa
Princesa Latifa FOTO: Profimedia

Njen poskus pobega pa se je izjalovil, saj so čoln, na katerem je bežala čez Indijski ocean, prestregli očetovi komandosi in jo na silo odpeljali nazaj v Dubaj. Njen oče je njeno nasilno vrnitev označil za reševalno akcijo. 

Februarja letos pa so v oddaji BBC Panorama predvajali videoposnetke, ki jih je princesa na skrivaj posnela in poslala prijateljem v tujini. V njih opisuje, kako so jo ujeli in po vrnitvi v Dubaj zaprli v očetovo vilo. Pridržana naj bi bila v zgradbi z zapečatenimi okni in vrati, sama, brez dostopa do medicinske ali pravne pomoči, zgradbo pa so stražili policisti.

  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja

KOMENTARJI (13)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Millady
11. 08. 2021 19.58
+2
Ko je tista beloruska atletinja zajokcala je cela EU skočila na Lukašenka. Kakšne pa so sankcije zoper njenega fotra šeika Muhameda? EU hinavci, pljuc👎
Malinha
11. 08. 2021 20.20
+0
Evropa ima svoje večinoma krščanske vrednote, islam pa svoje. Primerjava je absurd.
Millady
12. 08. 2021 08.45
Ni absurd, ker gre za pravico do svobode, ki kot temeljna človekova pravica ni odvisna od vere/ religije, geogr. dolžine/ širine, geopolitike, spola/ starosti in...ti dodaj, si bolj elokventen. EU je hinavska tvorba, čedalje bolj kaže svoj pravi "obraz".
Walter Pravicek
11. 08. 2021 19.55
+1
Ali tej princesi Janša še ni predlagal azila v Sloveniji?Bomo imeli tudi princeso,če že imamo klovne,svinje in bisere!
Rodion Raskolnikov
11. 08. 2021 18.30
+0
Ovce pa to sago spremljajo in komentirajo že leta…bravo!
lolek1111
11. 08. 2021 18.28
-1
oježeš
11. 08. 2021 18.15
+2
Če so jo zaprli v sobo z zapečatenimi vrati in okni, kako pa je potem lahko pobegnila? Vsekakor pa se tako ne dela z ženskami. Človek mora biti svoboden in delovati svobodno v kolikor ne dela škode drugim.
MOFO
11. 08. 2021 17.51
+4
Osvobodili so milijonarsko princeso. Neprecenljiv voj za malega zatiranega človeka. 😂😂😂
MOFO
11. 08. 2021 17.51
+1
Metalllca
11. 08. 2021 17.27
+6
Ko so uno kristjanko v Pakistanu obsodili na smrt ker je pila iz islamskega vodnjaka ni blo nobene kampanje za osvoboditev. Vsako leto tam tisoč deklet prisilijo v islam
oježeš
11. 08. 2021 18.16
+1
Tako kot povsod in vedno. Eni imajo priliko in jo izkoristijo, drugim se žal ne izide. Ne razumem pa zakaj ljudem omejevati svobodno življenje in uresničevanje lastnih ciljev.
slikaaaaa
11. 08. 2021 17.20
+2
princesa gor ali dol glih tako je krvava pod kozo kot vsak drug.
EEgon
11. 08. 2021 17.20
+1
Raje preberite knjigo: OBSOJENA BREZ ZLOČINA: Sabatina James, avtobiografijo resnične Pakistanke v borbi za svoj obstoj. Ne teh princesk.