Domžale ustavile samozavstni Maribor (VIDEO)

Nogomet 27. Apr 202422:29 0 komentarjev
Maribor - Domžale, Prva liga Telemach

Nogometaši Domžal in Maribora so se v 33. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1)

Maribor je v Domžale prišel z nizom 11 tekem brez poraza in bil v vlogi favorita proti domači ekipi, ki pa si je samozavest dvignila s slavjem v Celju v prejšnjem krogu. Tretjeuvrščeni Štajerci so v prvem polčasu upravičili vlogo favorita, dosegli so sicer zgolj zadetek, lahko pa bi jih precej več.

V drugem pa so številne neizkoriščene priložnosti gostov kaznovali domači z izenačujočim zadetkom ter osvojili točko, ki jim je tudi teoretično zagotovila obstanek v ligi.

Maribor, ki je od standardnih nogometašev pogrešal poškodovanega Lana Vidmarja, je prvi na tekmi resneje zagrozil, s prostega strla je v 15. minuti za malenkost zgrešil Josip Iličić.

V 23. minuti so vse odločnejši gosti znova zagrozili, ko je z 20 metrov močno pod prečko meril Hila Soudani, Lovro Štubljar pa je žogo odbil čez gol. Slabih pet minut pozneje je v kazenskem prostoru z volejem poskusil še prvi strelec lige Arnel Jakupović, spet je bil na mestu Štubljar.

Domžalčani, ki med drugimi niso mogli računati na v zadnjem času “vročega” Jošta Piška, niso resno ogrozili Ažbeta Juga, je moral pa v 34. minuti spet posredovati Štubljar po novem strelu Jakupovića v kazenskem prostoru.

Jakupović pa je svoj 17. gol sezone dosegel v 38. minuti, ko je s strelom z glavo unovčil podajo Jana Repasa z desne strani za zasluženo vodstvo vijoličnih. V 42. minuti bi Jakupović lahko dosegel nov zadetek, vendar je iz bližine zgrešil s strelom z glavo. Tik pred koncem polčasa pa je zadel še Soudani, a bil v prepovedanem položaju.

V drugem polčasu je najprej Jug v 53. minuti moral posredovati po poskusu Danijela Šturma, v 61. pa je na drugi strani s 13 metrov meril Marko Božić, znova pa je bil na mestu Štubljar. V 67. minuti je Soudani zapravil novo priložnost za goste, v 73. in 74. pa še Iličić.

Po vseh zapravljenih gostujočih akcijah pa so v 79. minuti po kotu Domžalčani izenačili, ko je z glavo po podaji Luke Topalovića zadel Tilen Klemenčič. Pijus Širvys je kmalu zatem spet zapravil mariborsko akcijo z malce premalo natančnim strelom z glavo, zgrešil je znova tudi Iličić, tako da je ostalo pri delitvi plena.

Domžale bodo v 34. krogu v soboto gostovale v Kopru, Maribor pa bo gostil Celje.

Domžale – Maribor 1:1 (0:1)

Športni park, sodniki: Šabanagić, Mežnar, Kužnik.
Strelca: 0:1 Jakupović (38.), 1:1 Klemenčič (79.).
Domžale: Štubljar, Mutavčić (od 63. Dovžan Karahodžić), Klemenčič, Nwankwo, Offenbacher, Đapo, Markuš, Šturm (od 84. Bobarić), Topalović (od 90+3. Krupić), Krstovski (od 63. Tolić), Stuparević (od 90+3. Hmura).
Maribor: Jug, Širvys, Pihler, Šoštarič Karič, Milec, Lorber (od 80. Ž. Repas), J. Repas, Soudani, Iličić, Božić (od 72. Barišić), Jakupović (od 80. Beugre).
Rumeni kartoni: Nwankwo, Offenbacher, Šturm; Iličić, Ž. Repas.

KONEC TEKME!

78. minuta: GOOOL! 1:1! Domžale so izenačile! Po podaji iz kota so branilci Maribora pozabili na Tilna Klemenčiča, ki je z glavo mojstrsko poskrebel za izenačenje.

74. minuta: Znova je bil v središu akcije Iličić, a je meril previsoko.

73. minuta: Atraktiven poskus Josipa Iličića, ki pa se je končal s strelom mimo domžalskih vrat.

67. minuta: Jakupović je sijajno podal do Soudanija, ki pa se je osmešil, ko je povsem neovirano žogo poslal pod oblake.

60. minuta: Ivan Božić je skušal premagati Štubljarja, a se je ta izkzala z novo obrambo.

KONEC PRVEGA POLČASA!

42. minuta: Nova priložnost za Maribor. S štirih metrov je streljal Jakupović, a bil tokrat neuspešen.

38 . minuta: GOOOL! 1:0 za Maribor! Po napaki Domžalčanov je v kazenski prostor stekel Jan Repas, podal proti sredini, kjer je bil dobro postavljen Jakupović in z glavo matiral Štubljarja.

34. minuta: Nova priložnost za Jakupovića in nova obramba Štubljarja.

28. minuta: Z volejem je s približmno 10 metrov streljal Arnel Jakupović, a meril naravnost v domžalskega vratarja.

23. minuta: Soudani je sprožil proti vratom Domžal in poštenoi namučil vratarja Štubljarja, ki je žogo poslal v kot.

15. minuta: Prosti strel za Maribor. Izvedel ga je Josip Iličić, žoga pa je švignila mimo leve vratnice vratarja Domžal Lovro Štubljar.

Začetni postavi:

Pred tekmo: Zaključek sezone Maribora bo minil v luči želje po nadaljevanju pozitivnega rezultatskega trenda, hkrati pa bo trener Ante Šimundža tudi zaključil s svojo selekcijo oziroma odločitvami o tem, kdo bo v naslednji sezoni, ko bodo imeli Štajerci znova šampionske ambicije, še del moštva iz mesta ob Dravi. Vijolice v sobotnem večeru čaka dvoboj z Domžalami, ki so že rešile vse dvome glede obstanka med elito, prejšnji teden pa so v Celju presenetile vodilne grofe. Jo lahko razbremenjena rumena družina zagode še Mariborčanom?