Toulouse je dočakal prvo lovoriko, ki bo krasila klubsko vitrino. Foto: EPA

Toulouse, ki je imel glasno podporo na tribunah največjega stadiona v Franciji, je povedel že v 4. minuti. Branco van der Boomen je podal iz kota, Logan Costa pa je z glavo zabil prečko. 22-letni branilec z Zelenortskih otokov je nato v 10. minuti z glavo povišal na 2:0.

V 23. minuti je Gabriel Suazo podal v prazen prostor, Thijs Dallinga pa je ušel obrambi Nantesa in matiral vratarja Albana Lafonta. V 31. minuti je bil finale že odločen, ko je Nizozemec Dallinga še drugič zatresel mrežo.

Branilec Logan Costa je že v uvodnih desetih minutah dvakrat zadel z glavo. Foto: EPA

Vprašanje zmagovalca v 106. finalu tega tekmovanja je bilo odločeno. V drugem polčasu je v 75. minuti z bele točke znižal Ludovic Blas, štiri minute zatem pa je končni izid postavil Zakaria Aboukhlal.

Ekipa Toulouse FC iz istega mesta je sicer naslov v pokalu osvojila leta 1957, a se nato združila s pariškim Red Star Olympique. Klub današnjih zmagovalcev pa je v istem mestu na jugu Francije nastal kot popolnoma novo moštvo tri leta pozneje.

Nantes ostaja pri štirih pokalnih lovorikah
Branilec naslova Nantes, ki je desetič nastopil v finalu in ostaja pri štirih lovorikah, je v polfinalu izločil Lyon, medtem ko je Toulouse za nastop z 2:1 premagal drugoligaša Annecy.

PSG izpadel že v osmini finala
Prvi favorit tekmovanja in vodilni v francoskem prvenstvu Paris Saint-Germain je v osmini finala izpadel proti Marseillu. Vseeno pariški velikan ostaja rekorder s 14 zmagami v pokalnem tekmovanju.

Finale so spremljali tudi številni neredi, policija pa je aretirala 21 posameznikov.