Leicester Liverpoolu v šestih minutah zabil tri gole, City zlahka preskočil Spurse

Leicester, 13. 02. 2021 15.10 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min
T.Š., M.G.
11

Derbi 24. kroga angleške Premier League med Leicestrom in Liverpoolom je upravičil pričakovanja in postregel s pravcato poslastico. V prvem polčasu golov ni bilo, nato je v nadaljevanju prvi zadel Liverpool, a je Leicester v vsega šestih minutah v zaključku tekme zabil tri zadetke za končno zmago s 3:1. Lisjaki so zdaj od redsev, za katere je to bil tretji zaporedni poraz, na prvenstveni lestvici odskočili že za šest točk. Vodilni Manchester City gladko preskočil oviro, ki sliši na ime Tottenham (3:0).

Derbi Leicesterja in Liverpoola.
Derbi Leicesterja in Liverpoola. FOTO: AP
Liverpool je prvič po novembru 2014 izgubil tri ligaške tekme zapored. Zanimivo: tedaj ga je vodil prav aktualni trener lisjakov Brendan Rodgers.

Šlo je tudi za dvoboj "sosedov" na lestvici, pred tekmo sta bila tekmeca na tretjem oziroma četrtem mestu. Trener domačega moštva Brendan Rodgers je na igrišče poslal naslednjo enajsterico: Kasper Schmeichel, Daniel Amartey, Jonny Evans, Caglar Soyuncu, Ricardo Pereira, Youri Tielemans, Wilfred Ndidi, Marc Albrighton, James Maddison, Harvey Barnes, Jamie Vardy. Liverpoolov trener Jürgen Klopp pa se je odločil za naslednjo udarno postavo: Alisson, Trent Alexander-Arnold, Ozan Kabak, Jordan Henderson, Andrew Robertson, James Milner, Georginio Wijnaldum, Curtis Jones, Mohamed Salah, Roberto Firmino, Sadio Mane.

Liverpool je dobro začel tekmo, najbolj aktiven je bil Mohamed Salah, a brez konkretnega zaključka, posest žoge pa je bila po prvih 45 minutah precej v korist redsev. Napadalec lisjakov Jamie Vardie je bil tudi nevaren, v 36. minuti je po njegovem strelu z glavo žogo zanesljivo "ukrotil" vratar Alisson Becker, v 42. minuti pa zadel prečko, to je bila najlepša priložnost na tekmi, a je ob polčasu ostalo brez golov.

Tudi v drugem polčasu je Liverpool imel pobudo in je pritiskal na zadnjo linijo gostiteljev, v 56. so si priigrali lepo priložnost, ko je iz prostega strela Trent Alexander-Arnold zadel prečko v 56. minuti (žoga se je v "živem zidu" odbila od Vardyja). V 67. minuti pa so redsi le prebili obrambo Leicestra, Salah je neubranljivo zadel daljši kot Schmeichlovega gola za vodstvo z 1:0. Ko je že kazalo, da je Liverpool, ki je večji del tekme prevladoval, napadal in nadziral potek srečanja, vpisal tri točke, pa se je razmerje moči na zelenici hipoma spremenilo.

Preobrat v šestih minutah, nova napaka Alissona
Usodna je bila 79. minuta, ko si je glavni sodnik tekme Anthony Taylor odšel ogledati posnetek ob prekršku Thiaga Alcantare na robu kazenskega prostora: ocenil je, da ni šlo za enajstmetrovko in pokazal na prosti strel lisjakov z roba kazenskega prostora. Iz prostega strela so domačini na stadionu King Power zadeli, a je stranski sodnik signaliziral prepovedani položaj enega od Leicestrovih nogometašev v kazenskem prostoru, ki je vplival na igro. Posredoval je VAR, ki je zadetek Jamesa Maddisona s prostega strela priznal. Šokirani gostje so očitno povsem izgubili niti igre, Alisson Becker si je ob nesporazumu z branilcema podobno kot na tekmi z Manchester Cityjem privoščil hudo napako, zapustil vrata, Vardyju pa ni bilo težko zadeti za 2:1 le dve minuti po izenačenju.

Brendan Rodgers in Jamie Vardy
Brendan Rodgers in Jamie Vardy FOTO: AP

Alisson je nato uspel ubraniti strel Vardyju le nekaj minut pozneje, a ga kmalu zatem nato matiral Harvey Barnes. Ta je z diagonalnim strelom na oddaljeno vratnico izkoristil podajo Wilfreda Ndidija in v 85. minuti tekme odločil obračun v prid lisjakov. V vsega šestih minutah so domačini Liverpoolovi obrambi, kjer se močno pozna odsotnost standardnih branilcev (Virgil van Dijk, Joël Matip, Joe Gomez), zabili neverjetne tri zadetke. Leicester je s 14. zmago sezone vpisal še 46. točko v prvenstvu, Liverpool ostaja pri 40. Zmaga je bila zagotovo posebej sladka za Brendana Rodgersa, ki je v preteklosti vodil ekipo Liverpoola, a so se mu tam oktobra 2015 zahvalili za sodelovanje.

Vroči City povsem deklasiral razglašeno Mourinhovo četo
Nogometaši Manchester Cityja so v drugem derbiju kroga ponižali zasedbo Tottenhama (3:0). Blestel je nemški vezist turškega rodu Ilkay Gündogan, ki se je podpisal pod dva zadetka sinjemodrih, priigral pa je tudi enajstmetrovko za prvi zadetek Manchester Cityja.

Ilkay Gündogan
Ilkay Gündogan FOTO: AP

Tottenhamov defenzivni vezist Pierre-Emile Hojbjerg je v 21. minuti podrl Gündogana v kazenskem prostoru, ko je ta preigraval, sodnik Paul Tierney pa je pokazal na belo točko. To je uspešno realiziral Rodri. V drugem polčasu je zablestel Gundogan z dvema zadetkoma: prvič se je med strelce vpisal v 50. minuti, ko ga je s podajo zaposlil Raheem Sterling, drugič pa v 66. minuti, ko mu je podal kar vratar Ederson. Ta je Nemca zaposlil z dolgo podajo, nato pa se je ta izkazal z odličnim sprejemom žoge na robu kazenskega prostora in osmešil Davinsona Sancheza za končnih 3:0. City je vpisal še 16. zaporedno zmago (v vseh tekmovanjih). Nazadnje je četa Pepa Guardiole izgubila ravno proti zasedbi Tottenhama, in sicer daljnega 21. novembra lani. Na drugi strani so nogometaši Tottenhama skorajda v diametralno nasprotni formi: na zadnjih šestih tekmah so kar petkrat izgubili. Vodilni City je ohranil sedem točk prednosti pred Leicestrom (53/46), Tottenham pa vztrajno pada po lestvici navzdol: s 36 točkami zaseda osmo mesto, kaj kmalu pa ga utegne prehiteti še Aston Villa.