[1176]
195052

Pancar po najboljšem rezultatu sezone: Če sem na začetku dirke v ospredju, se lahko kosam tudi z najboljšimi

Avtor: Klemen Verlič
12. 6. 2023, 10.02

Deveta dirka svetovnega prvenstva v motokrosu se je v nedeljo odvijala v Teutschenthalu. Na Veliki nagradi Nemčije pa je v razredu MX2 slovenske barve branil Jan Pancar, ki je zasedel izvrstno šesto mesto.

Jan Pancar

Nemška dirka svetovnega prvenstva v motokrosu je ena najljubših za Jana Pancarja, ki je lani v Teutschenthalu zasedel 6. mesto in dosegel rezultat kariere. Edini slovenski voznik v razredu MX2 med svetovno elito je na dirko prišel po razočaranju, ki ga je doživel na preizkušnji v Latviji, kjer je na mehki podlagi v Kegumsu osvojil le 15. mesto in zaostal za cilji, ki si jih je zadal. Zato je bil za preizkušnjo na progi Talkessel z njemu ljubo trdo podlago zelo motiviran, kar je demonstriral že v kvalifikacijah, v katerih je ciljno črto prečkal na 8. mestu in si je zagotovil relativno dober štartni položaj za nedeljski vožnji za točke.

Vendar se Pancarju štart prve vožnje ni posrečil. Prvo merilno točko je namreč prevozil šele na 20. mestu, a ga to ni zmedlo. Hitro se je zbral in do konca prvega kroga napredoval za osem mest, kar je kazalo, da je izvrstno razpoložen. Nadaljeval je malce bolj umirjeno, a še vedno napadalno. Stopnjeval je ritem ter predvsem v finišu dirke odpeljal nekaj izvrstnih krogov ter se je v cilj pripeljal na visokem 6. mestu.

“Če pogledamo čase, sem vozil res dobro. Bil sem med top 3, top 5 sigurno. Z boljšim štartom bi lahko posegel še višje, saj časi govorijo, da se lahko vozim in borim z najboljšimi, zato vem, da bi mi lahko zagotovo šlo še boljše,” je Pancar ocenil prvo vožnjo, v kateri je zmagal mladi, komaj 16-letni Belgijec, Lucas Coenen. Drugo vožnjo je Pancar začel bolje, saj je prvo merilno mesto prepeljal deveti. Soliden štart je pomenil, da mu ni bilo potrebno izgubljati energije za prehitevanje tekmecev, kot je bilo to v prvo. A tokrat je imel okrog sebe zahtevne tekmece, na katere je moral paziti, da jih z morebitno napako ne bi spustil predse. Spet je vozil povsem osredotočen na vse malenkosti na progi, vnovič pa je potrdil odlično fizično pripravljenost, saj je v finišu dirke znova napredoval do 6. mesta v cilju.

“Pomembno je, da sem se postavil nazaj na noge po prejšnji dirki v Latviji in naredil najboljši rezultat v sezoni, kar je zanesljivo dobro. Bom pa poskusil narediti tudi še kaj več na štartih, da bom bolj konkurenčen. Z očetom bova testirala še elektriko, ki je namenja samo za štarte in bomo videli, če bo to kaj pomagalo,” je strnil oceno opravljenega v Nemčiji Pancar. Drugo vožnjo je sicer dobil Belgijec Liam Everts, ki je prvič v karieri stal na najvišji stopnički za zmagovalce na dirki, Pancarju pa je skupno zasedel 6. mesto. V skupnem seštevku je rdečo številko vodilnega v razredu MX2 prevzel Italijan Andrea Adamo, Pancar pa je zbral 193 točk in se nahaja na 10. mestu.

Dolenjec se je svojim navijačem oglasil tudi po končani dirki. Na svojem facebook profilu pa še enkrat potrdil, da je zadovoljen s svojim nedeljskim izplenom v Nemčiji. “Zelo dobro se vozil. Težko je tekmovati s tovarniškimi moštvi. Že na začetku dirke moram biti v ospredju, če se želim kosati z najboljšimi. Vseeno pa je bil to dober konec tedna,” je še dodal Pancar.

Vir: AMZS

1

2

Dončič po prvi polfinalni tekmi: Koga briga moj strelski izkupiček? (VIDEO)...Več

3

Ko pustiš za seboj tudi Gajserja in Prada, popustijo “vse zavore” (VIDEO)...Več

1

Bitka za Schalkejevega čudežnega dečka se stopnjuje: V najboljšem položaju Bavarci in biki...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več