
Neja Filipič se je na dvoranskem evropskem prvenstvu v Apeldoornu pričakovano uvrstila v jutrišnji finale ženskega, a se poigrala z živci slovenskih navijačev. Uspelo ji je šele v zadnjem skoku. Po kvalifikacijah je razkrila, da jo muči prehlad.
Neja Filipič je na letošnji prvi vrhunec zimske sezone prišla s petim najboljšim izidom sezone (14,05 metra) in kot taka spada med kandidatke za kolajne.
Danes je nastopila kot prva in začela s slovenskimi nastopi v Apeldoornu, v prvih dveh skokih pa prestopila. Pred tretjim, zadnjim skokom, je bilo za finale potrebno skočiti 13,76 metra, tako da je bila izkušena slovenska skakalka pod velikim pritiskom, a je dokazala, da je iz pravega testa in z zahtevno nalogo opravila zlahka. Pristala je pri 13,95 metra in se v finale uvrstila s četrtim najboljšim rezultatom.
“Stresno je bilo. Zame, za trenerja in za vse ostale, ki so gledali. Pri prvem skoku je bil zalet res napačen, prestop je bil ogromen. Zalet sem premaknila nazaj, v drugo sem skočila skoraj 14 metrov. Bil je prestop, a sem videla, da sem v dobri dnevni formi in se lahko uvrstim v finale. Ker sem skakala kot zadnja, sem vedela, koliko je treba skočiti za finale. Šla sem še malo nazaj in uspel mi je še en dober skok,” je po nastopu povedala sedmouvrščena z zadnjega evropskega prvenstva na prostem in peta z zadnjega evropskega prvenstva v dvorani.

Nima se smisla obremenjevati z medaljo
“Razbremenjena ali obremenjena. Iz kateregakoli kota pogledamo. To je komaj prva stopnička, jutri se začne zares,” je dodala.
Jutri ob 18:50 jo čaka finale. Čuti pritisk, ker je med kandidatkami za medaljo?
“Moram predvsem skakati, kot je treba. Nima se smisla obremenjevati z medaljo. Če bom dobro skakala, bom imela možnosti. So pa tudi druga dekleta dobro pripravljena. Bomo videli, kaj bo jutri. Malo pritiska mora biti. Upam pa, da ga ne bo preveč in bom dobro skakala,” pravi Filipič, ki je potarnala nad slabim počutjem.
Spanje in vitamini
“Zdravstveno nisem najbolje. Ne počutim se dobro. Upam, da do jutri to mine in bo bolje. Se pa želim do finala še malo spočiti,” je dejala.
“Najbolj sem te težave občutila danes. Že ponoči sta me mučila grlo in nos. S sinusi imam težave večkrat, to imam kronično. Že nekaj let. Danes se prvi dan počutim res slabo. Je pa tako, da zna to pri meni iti hitro mimo,” je nadaljevala in na naše vprašanje, kako se bo skušala pozdraviti, ponudila zanimiv odgovor.
“Glede na to, da sem doštudirala farmacijo, imam ustaljene protokole. Pozdravila se bom kar sama. Predvsem pa spanje in vitamini,” se je zasmejala Filipič, ki je bila po kvalifikacijah tako utrujena, da je novinarje sprva prosila, če ji namenimo nekaj minut počutika.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje