Matija Pintarič je klonil po treh korejskih protinapadih, enkrat pa ob
Matija Pintarič je klonil po treh korejskih protinapadih, enkrat pa ob "powerplayu". Foto: www.alesfevzer.com

Cilj risov je jasen – uvrstitev med elito, toda "misije Bolzano", kot so jo poimenovali, niso začeli po pričakovanjih. Na prvem obračunu so morali priznati premoč hitrim Korejcem, ki so znali kaznovati slovenske napake v obrambi. Risi so večino časa imeli pobudo, imeli več strelov in igrali napadalneje, vendar so bili premalo učinkoviti, medtem pa so tekmeci znali kaznovati napake. V uvodni tretji so zadeli v razmiku minute in povedli z 2:1. Tako kot prvo tretjino so tudi drugo Slovenci dobro začeli in hitro zadeli, vendar je v zadnji sledil preobrat. Po slovenskem pritisku so Korejci izkoristili številčno premoč na ledu, zatem pa zmago potrdili po novem protinapadu.

Risi so drugič na svetovnih prvenstvih klonili pred Južno Korejo. Pred petimi leti so po podobnem scenariju morali premoč priznati v Kazahstanu. Tedaj je bila zanje to druga tekma turnirja, po uvodnem porazu proti gostiteljem pa so si takrat že zaprli vrata za vstop med elito. Na Južnem Tirolskem je zdaj pred njimi prost ponedeljek, potem pa jih v torek ob 12.30 čaka Romunija, nad katero bo zmaga nujna. Tekma bo v neposrednem prenosu na TV SLO 2 in MMC-ju.

Sabolič že po dobrih treh minutah načel južnokorejsko mrežo

Slovenija je odlično začela tekmo in po dobrih treh minutah povedla. Na sredini sta plošček pridobila Kristjan Čepon in Blaž Tomaževič, ki ga je po levi strani popeljal v napad, potem pa z bekhendom podal pred vrata, kamor je zadrsal njegov dozdajšnji klubski soigralec pri Beljaku Robert Sabolič. Novopečeni kapetan risov je šestič v karieri zatresel korejsko mrežo. Reprezentanta, ki sta kombinirala pri prvem zadetku, si bosta tudi v prihodnji sezoni delila garderobo, saj sta podpisala za Olimpijo.

Korejci v dobri minuti dvakrat zatresli slovensko mrežo

Manj kot minuto pozneje je bilo znova vroče pred korejskimi vrati, toda Matic Török in Marcel Mahkovec nista kaznovala napake tekmečevega čuvaja mreže. Pred Yeon Seung Leejem se je na polovici dvoboj sam znašel Miha Beričič, ki pa je nekoliko slabše ustavil plošček. Slovenija je nasprotnikova vrata oblegala ob igralcu več, toda po vrnitvi na ledeno ploskev, ko je tekla 16. minuta, je Yu Chan Kong v protinapadu, kamor sta zadrsala s Sang Hoon Shinom, z diagonalnim strelom za svoj prvi reprezentančni gol premagal Matijo Pintariča.

Po izenačenju so Slovenci pritisnili. Nevarna sta bila strela Roka Tičarja in Jana Drozga, na drugi strani pa so Korejci izpeljali še en hitri protinapad. Tokrat je bil strelec Sang Hoon Shin, ki je pobegnil Čeponu, zadel pa je po podaji Jin Hui Ahna. Pred koncem uvodne tretjine je bilo še dvakrat vroče pred Pintaričem. Sam se je pred njim znašel Chong Min Lee, vendar je ploščica zletela prek vrat, ko je Južna Koreja lepo izigrala slovensko obrambo, pa je Hyo Seok Jiju veselje preprečila vratnica.

Sodja izenačil na začetku druge tretjine

Risi so dobro vstopili v drugo tretjino. Takoj je prvi napad s Tičarjem in Drozgom ogrozil korejska vrata, po minuti in pol pa je po podaji Saboliča Tomaževič zadel vratnico. Minuto zatem so Slovenci le izenačili. Z razdalje je sprožil Aleksandar Magovac, toda njegov strel je bil ustavljen. Po odbiti ploščici je poskusil Beričič, toda na mestu je bil Yeon Seung Lee, potem pa jo je z bekhendom za njegov hrbet spravil Jaka Sodja.

Čeprav so v drugi tretjini sprožili le dva strela več od tekmecev, so bili varovanci Eda Terglava precej nevarnejši. Prevzeli so pobudo in v sklepnem delu tretjine pritisnili na korejska vrata. Tičar je po lepi kombinaciji že na polovici tretjine meril malce mimo vrat. Z Drozgom in Anžetom Kuraltom so večkrat poskusili v gneči pred vrati v 13. minuti. Potem je bil enkrat iz ugodnega položaja premalo natančen Tomaževič, Matic Podlipnik je meril v Yeon Seung Leeja, tik pred koncem tretjine pa je Tičar udaril plošček še enkrat za las mimo vrat.

Južna Koreja 12 minut pred koncem povedla s 3:2

Na začetku zadnje tretjine so risi še okrepili pritisk. Podlipnik je najprej streljal z velike razdalje, potem se je priložnost ponudila Mahkovcu, v 46. minuti pa je Sodja zadel vratnico. Slovenski pritisk je prekinila izključitev Podlipnika, ki je nepozorno izbil ploščico v svoji tretjini in moral na klop zaradi zavlačevanja igre. 33 sekund pred njegovo vrnitvijo na led so Korejci povedli. Chong Min Lee je sprožil z levega krila, plošček je zadel v palico Žige Mehleta in presenetil Pintariča.

Po zaostanku so Slovenci vse moči usmerili v napad. Sedem minut pred koncem je Tičar z desne strani podal pred vrata, kjer je s palico skušal ploščico v mrežo preusmeriti Tomaževič, vendar je bil Yeon Seung Lee na mestu. Neuspešna sta bila tudi Bine Mašič, ki je streljal dvakrat, in Jan Ćosić, potem pa so Korejci izpeljali še en hiter protinapad. Štiri minute pred koncem je San Yeob Kim najprej preigral Aljošo Crnoviča in po desni strani krenil naprej, potem pa plošček z močnim strelom pospravil pod prečko. Do konca tekme je Pintarič ustavil kazenski strel Chong Min Leeju. Prekršek zanj je po nespametno zapravljeni ploščici storil Ćosić. Korejski napadalec je zatem še za las zgrešil prazno mrežo, ko je Terglav poskusil brez vratarja.

S. J. Kim v 56. minuti potrdil korejsko zmago

Terglav: "Rezultat je negativen"
"Ne bom rekel, da so nas presenetili. Vedeli smo, da so hitri, neugodni. Dobili so nas na protinapade, ampak če ne bomo dajali zadetkov, imeli smo veliko priložnosti, bomo težko zmagovali," je tekmo ocenil Sabolič.

"Rezultat je negativen. Zavedali smo se, da bo prva tekma pomembna, da bo tudi nervozna. Noge niso bile prave, energija tudi ne, dva gola v prvi tretjini smo dobili po lastnih napakah. V drugi tretjini smo imeli svoj ritem, v zadnji pa smo preveč iskali lepe podaje in strele. Oni pa so iz 'kontre' dosegli gol in naredili razliko," pa je do0dal selektor Terglav.