Ljubljančan je iz igre metal 7:17, trojke 1:4. Dvaindvajset točk je dosegel tudi Kyrie Irving, prvi strelec Dallasa pa je bil P.J. Washington s 27 točkami.

Na drugi strani je Shai Gilgeous-Alexander za goste zabeležil 31 točk.

Zmaga na tretji tekmi ob izenačenju po prvih dveh je statistično gledano zelo pomembna za končni rezultat serije. Zmagovalec napreduje v skoraj 74 odstotkih.

Četrta tekma bo v noči na torek ob 3.30 po slovenskem času znova v Dallasu, peta pa je na sporedu v Oklahoma Cityju v noči na četrtek (3.30).

Košarkarji Dallasa so se v drugem polčasu zelo potrudili, da so izničili dvomestni zaostanek in zadržali nalet gromovnikov iz Oklahoma Cityja.

Slovenski zvezdnik je po trčenju z Luguentzom Dortom močno padel na hrbet in dejal, da si je ob koncu tekme poškodoval že načeto desno koleno. Na vprašanje, kaj ga najbolj boli, koleno, hrbet ali gleženj, je odgovoril v bolj kot ne šali, da ga boli "vse".

»Mislim, da se borim iz dneva v dan,« je dejal in dodal, da bo zelo dobrodošlo nekaj dodatnega počitka pred četrto tekmo polfinalne serije, ki jo bo gostil Dallas.

Obe ekipi sta se v prvi četrtini trudili z napadi, toda Dallas je nadigral Oklahoma City s 17-5 in prevladoval ter si prigaral prednost treh točk.

Dallas je še naprej nadzoroval dogajanje, toda Oklahoma City je v nadaljevanju dosegla 60 odstotkov svojih metov in ob polčasu vodila z 52-51, svojo prednost pa povečala na 65-55 z nizom 11-0 v tretjem.

Mavsi so odgovorili s serijo 16-0, ki je vsebovala tudi atraktivne poteze Washingtona, končala pa jo je njegova trojka, s katero so gostitelji povedli z 71-65.

Odlične predstave so spodbudile in dvignile na noge tudi občinstvo v American Airlines Center, vendar je Oklahoma City hitro znižala vodstvo na eno, preden so Mavsi spet odgovorili, Irving je povezal par metov za tri točke in našel Daniela Gafforda, ki je zabil, preden je Tim Hardaway Jr. poskrbel za trojko, s katero je Dallas v zadnji četrtini dosegel rezultat 82-78.

»Začeli smo se nekaj ustavljati, nato pa smo le začeli znova leteti po parketu,« je dejal trener Mavericksov Jason Kidd. »Zanašali smo se na našo obrambo, zadeli nekaj košev, kar je vzdignilo našo energijo.«

Dobro se je odrezal tudi Irving, ki je podelil sedem asistenc, ko se je že zgodaj osredotočil na vključevanje svojih soigralcev. A še vedno ni bil povsem zadovoljen. »Očitno moram biti boljši na svoji strani,« je dejal Irving, Dončić pa je dejal, da je bil njegov prispevek »neverjeten«.

»Vse to počne na obeh koncih parketa,« je dejal Dončić.

Na tekmi polfinala vzhodne konference so košarkarji Cleveland Cavaliers doživeli drugi poraz v seriji proti Boston Celtics, ki so za vodstvo v zmagah z 2:1 v obračunu na štiri dobljene tekme Cleveland premagali s 106:93.

Cavsi so na domačem parketu osupnili prve nosilce vzhodne konference in izenačili serijo, a je Boston stvari hitro vzel znova v svoje roke, ko so zmagali na tretji tekmi.

Jayson Tatum in Jaylen Brown sta skupaj dosegla 61 točk. Tatum je dosegel 33 točk, Brown pa 28.

»Želeli smo se samo vrniti,« je dejal Tatum, potem ko so svojo prednost povečali na 23 točk, ko so tretjo četrtino začeli z nizom 14-0.