Z Dončićem in trdo obrambo Dallas do nove zmage

Košarkarji moštva Dallas Mavericks so tudi na tretji tekmi uvodnega dela končnice lige NBA ugnali Los Angeles Clippers. Luka Dončić je bil najboljši strelec.
Fotografija: Dončić je prispeval 22 točk in bil najboljši strelec tekme. FOTO: Jerome Miron/Usa Today Sports Via Reuters

Košarkarji moštva Dallas Mavericks so na tretji tekmi uvodnega kroga končnice v severnoameriški ligi NBA premagali Los Angeles Clippers s 101:90 in povedli v zmagah z 2:1. Slovenski as Luka Dončić je bil prvi strelec tekme z 22 točkami, prispeval je še 10 skokov in devet podaj, zmago pa si je Dallas zagotovil tudi s trdo obrambo.

Dallas je na domačem parketu prisil goste v 19 izgubljenih žog in 45-odstotni met iz igre. Čeprav domačini niso bili učinkovitejši pri metu iz igre, Dončić je imel zgolj 28-odstotni met iz igre, pa so zato veliko nadoknadili z borbo v obrambi.

Ta je bila tudi ključna, da so domačini preobrnili izid v svojo korist v drugi četrtini, potem ko so tekmeci že imeli vodstvo sedmih točk točk. Sledila je serija 12:0 za vodstvo, ki ga Dallas ni več izpustil iz rok.

Tekma je sicer znova bila izjemno fizična na obeh straneh. V zadnji četrtini je bil izključen branilec Los Angeles Clippers Russell Westbrook, potem ko je Dončića ob prekršku vrgel na tla. Po soočenju z Westbrookom je bil nato izključen še Dallasov P. J. Washington.

Četrta tekma serije bo na sporedu v nedeljo ob 21.30 po slovenskem času.