Max Verstappen se je moral tokrat pošteno potruditi (VIDEO)

Avtomoto 19. Maj 202415:03 > 16:35 0 komentarjev
Max Verstappen

Nizozemec Max Verstappen (Red Bull), branilec naslova in vodilni v sezoni svetovnega prvenstva formule 1, je zmagovalec dirke za VN Emilije Romanje v Imoli. Drugi je bil Britanec Lando Norris (McLaren), tretji pa Charles Leclerc (Ferrari).

Max Verstappen je v Imoli prišel do 59. zmage v svoji karieri.

Nizozemec je vodil praktično od začetka do konca in se odlično odzval na grožnjo, ki jo je ves konec tedna predstavljal McLaren.

Ob koncu dirke se je Norris v boju za zmago približal Nizozemcu, vendar je trikratni svetovni prvak zdržal pod pritiskom.

Potem ko je Norris pred dvema tednoma v Miamiju slavil svojo premierno zmago, se je moral tokrat zadovoljiti z drugim mestom.

Stopničke je dopolnil Charles Leclerc, četrti je bil še en voznik McLarna Oscar Piastri.

Max Verstappen:

“Mislim, da sem moral vso dirko pritiskati, da sem si sprva ustvaril razliko. Na srednjih gumah smo bili precej močni, na trdih pa je bilo to težje obvladati in videl sem, da se mi Lando približuje. Zadnjih 10 krogov sem bil preprosto na trnih, nisem si mogel privoščiti preveč napak.”

Lando Norris:

“To me boli, ampak še en ali dva kroga in bi ga premagal. Težko, na začetku sem preveč zaostajal za Maxom. Še en ali dva kroga bi bilo lepo, a se ni izšlo.

“Mislim, da smo zdaj na točki, ko lahko z veseljem rečemo, da smo v položaju s Ferrarijem in Red Bullom, da se zdaj borimo za prvo ali drugo mesto. Še vedno pa je presenečenje, če rečem, da je frustrirajoče, da nismo zmagali.”

Charles Leclerc:

“Vsaj stopničke, saj sem zelo vesel le, če zmagam, danes pa nam to ni uspelo. Na začetku na trdi podlagi smo bili zelo hitri, pozneje pa je bil McLaren zelo, zelo hiter.

“Toda neverjetno je biti na stopničkah z vsemi tifosi v Imoli. Grazie mille!”

Naslednja preizkušnja sezone bo že čez teden dni, ko bo na sporedu Velika nagrada Monaka.

VN Emilije Romanje, 63 krogov

Krog 63/63: Norris se je približal na manj kot sekundo, toda zmanjkalo je tako časa kot tudi prostora, da bi Britanec lahko napadel Nizozemca. Leclerc je dirko končal na tretjem mestu.

Krog 57/63: Očitno še ni konec, Norris je zmanjšal zaostanek za Verstappnom, se nam obeta boj za zmago?

Krog 52/63: Zdi se, da je boj za prva tri mesta končan, če ne bo kakšnih nepredvidenih težav.

Krog 41/63: Leclerc se približuje Norrisu na drugem mestu, razlika znaša manj kot sekundo.

Krog 31/63: Smo skoraj na polovici dirki, Sainz je prehitel Pereza na petem mestu.

Krog 28/63: Tveganje Ferrariju se ni izplačalo, Sainza je z undercutom prehitel Piastri.

Krog 25/63: Tudi Nizozemec je odšel v bokse, zunaj pa ostajata oba Ferrarija.

Krog 24/63: Oba voznika McLarna sta opravila s postankom v boksih, kako se bodo odzvali pri Red Bullu in Ferrariju?

Krog 18/63: Verstappen ima lepo prednost pred Norrisom, v ozadju je imel Perez veliko sreče, saj je zletel s steze, toda za zdaj Mehičan nadaljuje. Piastri še naprej ostaja blizu Sainza.

Krog 10/63: Alex Albon je imel težave z gumo, kot kaže se bo večina dirkačev odločila za taktiko enega postanka.

Krog 7/63: Zdaj so že vidnejše razlike. Prva peterica se je odlepila, George Russell ne more ostati za Piastrijem. Mercedesova dirkalnika sta v dirki znotraj dirke, medtem ko Hulkenberg za njima zdaj drži ostale.

Krog 2/63: Verstappen je dobro startal in ostaja v vodstvu, na vrhu za zdaj brez sprememb.