Los Angeles, 27. 04. 2024 07.29 | Posodobljeno pred 10 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
A.V., STA
2

Hokejisti Edmonton Oilers so na tretji tekmi prvega kroga končnice v najmočnejši hokejski ligi na svetu s kar 6:1 ugnali povsem neprepoznavno zasedbo Los Angeles Kings. Ta je še pred dvema dnevoma navdušila z zmago po podaljšku v Kanadi, tokrat pa je na svoji ledeni ploskvi morala priznati premoč naftarjem, ki zdaj v seriji na štiri dobljene zmage vodijo z 2:1.

Za goste, ki so povedli s 3:0 v prvi tretjini, je dva gola in podajo dosegel Leon Draisaitl. Dva gola za Edmonton je dosegel tudi Zach Hyman, medtem ko je v vratih Stuart Skinner ustavil 27 strelov.

Edini gol za Los Angeles je v drugi tretjini dosegel Drew Doughty, v golu pa je Cam Talbot ob šestih prejetih golih ustavil še 35 drugih poskusov tekmecev.