Slovenske odbojkarice se iz Estonije vračajo s štirimi točkami. Foto: CEV

Slovenski selektor Alessandro Orefice je tudi tokrat v udarno zasedbo uvrstil podajalko Saro Najdič, korektorico Niko Markovič, srednji blokerki Sašo Planinšec in Mirto Velikonja Grbac, sprejemalki Loreno Lorber Fijok in Žano Zdovc Sporer ter prosto igralko Anjo Mazej.

Prvi niz je dobila Slovenija s 25:23. Izid je bil izenačen do 22:22, nato pa so Slovenke dobile dve točki zapored in izkoristile drugo zaključno žogo. Niz je z napadom končala Markovič.

V drugem nizu so Ukrajinke povedle z 11:5 in prednost brez težav ohranile. Niz so dobile s 25:15.

Slovenke so imele v tretjem nizu prednost (10:7), po asu Lorber Fijok pa je razlika znašala šest točk (13:7). Ukrajinke so se približale na 10:14, pomembno točko za Slovenijo pa je takoj zatem dosegla Markovič. Fijok in Planinšec sta prispevali točki za vodstvo z 19:14, Planinšec je dosegla še as za 22:17, niz je z blokom zagotovila Žana Ivana Halužan Sagadin.

Naslednji niz je bil izenačen do 11. točke, Ukrajinke so nato na servis kapetanke Svitlane Dorsmanove pobegnile na 16:12. Slovenija se je prek Velikonje Grbac še približala na 16:19, a so nazadnje klonile s 17:25.

Peti niz so Slovenke slabše začele (1:4, 2:5), Lorber Fijok je z napadom in asom še znižala na 4:7, Zdovc Sporer pa je napadla za 5:8 in 6:8. Ukrajinke so imele prvo zaključno žogo pri 14:9, Slovenija je še znižala na 11:14, a je Ukrajina vendarle slavila.

"Zelo sem zadovoljen z današnjim rezultatom. Igrali smo proti izjemni ekipi. Skozi turnir v Estoniji smo rasli, včeraj smo se na tekmi z Estonijo nekoliko ogreli, danes pa nam je nasproti stal veliko bolj kakovosten tekmec. V zadnjem delu smo kondicijsko nekoliko padli, a to je normalno, sploh glede na to, da smo pred tremi tedni priprave začeli z devetimi igralkami. A ta točka je zlata, zelo pomembna za lestvico in zares sem zelo ponosen na vse igralke," je za Odbojkarsko zvezo Slovenije tekmo ocenil Orefice.