ku
1 16.05.2024 05:20:09

Lukaaaa!!! Nor odgovor Dallasa po veliki katastrofi in nora predstava slovenskega zvezdnika! (video)

Dallas je na peti tekmi polfinala zahodne konference gostoval pri Oklahomi.

Nemalo je bilo takšnih košarkarskih poznavalcev in strokovnjakov, ki so menili, da se bo Dallas zelo težko pobral po porazu na domači tekmi, ko so praktično celo tekmo vodili, vsi so že videli vodstvo s 3:1 v seriji, na koncu pa je Oklahoma prišla do preobrata, izenačenja na 2:2 in velike psihološke prednosti tudi zato, ker se je serija spet preselila na njihov parket.

Začetek tekme je bil izenačen, Luka Dončić je dosegel osem točk, hkrati pa se je Jason Kidd odločil, da bo nekoliko bolj pametno razporedil minutažo slovenskega zvezdnika in je že na uvodu dobil nekaj počitka. Dallas je predvsem po zaslugi hitre igre v napadu in energije v drugi četrtini prišel do delnega izida 12:0. Slovenski zvezdnik je tokrat blestel, saj je že do polčasa dosegel 17 točk, kar je točka manj od tega, kar je dosegel na celotni prvi tekmi.

Tokrat je Dallas prednost držal trdno v svojih rokah tudi v tretji četrtini, Oklahoma je korak držala le s pomočjo svojega prvega zvezdnika Shaia Gilgeous-Alexandra, ob koncu tretje četrtine je Dallas vodil z 79:67. Prednost je v nadaljevanju še narasla, gostje so namreč povedli z 89:71, a nato so sledile črne minute, potek tekme je bil nekakšna preslikava tistega, kar smo videli na prejšnji tekmi.

Oklahoma je namreč hitro odgovorila z delnim izidom 8:0 in prednost se je hitro stopila samo na 7 (90:83). Na veselje gostov je trojko hitro zadel P.J. Washington. Dve minuti pred koncem je za eno od ključnih potez poskrbel Derrick Jones, ki je najprej blokiral letos odličnega Cheta Holmgrena, nato pa kar sam zabil. 50 sekund pred koncem je imel Dallas 11 točk prednosti, Dončić pa je po izjemni obrambi sedel na klop in preostanek tekme spremljal s klopi. Zdelo se je namreč, da njegova ekipa te prednosti nikakor ne bo zapravila. In tako je tudi bilo, Dallas je na koncu slavil s 104:92.

Dončić je tekmo končal s trojnim dvojčkom - 31 točkami, 10 skoki in 11 asistencami, ob njem se je tokrat v vrstah Dallasa izkazal še Derrick Jones z 19 točkami. Naslednja in morda celo zadnja tekma v seriji bo na sporedu v Dallasu, in sicer v noči na nedeljo ob 2. uri po slovenskem času.

Značke: luka-dončić, dallas