Kot da ga v nogometni karieri spremlja prekletstvo

Bundesliga 19. Maj 202419:00 0 komentarjev
Harry Kane

Anglež Harry Kane je pred sezono Tottenham zamenjal za Bayern München, tudi pri serijskih prvakih pa je v prvi sezoni ostal brez lovorike.

Harry Kane je tarča posmeha nogometnih navdušencev. Že vrsto let je en najboljših napadalcev na svetu, a zdi se kot da so njegove ekipe alergične na lovorike.

Kane je bil član Tottenhama skoraj 20 let. Za člansko ekipo je debitiral v sezoni 2011/12. V naslednjih 12 letih je v dresu Londončanov zaigral na 435 tekmah in dosegel kar 280 golov. Čeprav so bili Spursi ena najboljših ekip v Angliji, niso osvojili nobene trofeje.

S Tottenhamom je zaigral v finalu lige prvakov, a moral premoč priznati Liverpoolu. Dvakrat je izgubil tudi v finalu ligaškega pokala. V sezoni 2016/17 so nogometaši iz severnega Londona v angleški ligi končali na drugem mestu.

Harry Kane

Pred letošnjo sezono se je angleški kapetan preselil na Bavarsko k serijskemu prvaku Bayernu. Ta je pred tem osvojil kar 11 zaporednih naslovov bundesligaškega prvaka. A niz se je letos končal, Münchenčani so zasedli šele tretje mesto.

Ob tem so varovanci Thomasa Tuchela izgubili v polfinalu lige prvakov, že pred časom pa končali nastope v nemškem pokalu.

Ker so v zadnjem krogu nemškega prvenstva izgubili drugo mesto na lestvici (po porazu proti Hoffenheimu jih je prehitel Stuttgart), je gotovo tudi, da se nogometaši Bayerna ne bodo potegovalo za nemški superpokal na začetku naslednje sezone. Še ena potencialna lovorika, ki je Kane ne bo osvojil.

Tudi z angleško reprezentanco lovorike še ni dvignil. Nastopil je v finalu evropskega prvenstva leta 2021, po enajstmetrovkah je bila boljša Italija. Nova priložnost za evropski skalp bo letos poleti na EP 2024.