Naftarji stresli jezo nad Kopitarja in soigralce

Hokej 27. Apr 20247:23 0 komentarjev
Kopitar Oilers

Hokejisti Los Angeles Kings so v tretji tekmi uvodne serije končnice lige NHL doma izgubili proti favorizirani zasedbi Edmonton Oilers. Naftarji so Anžetu Kopitarju in druščini z obrestmi vrnili za domači poraz po podaljšku in tokrat slavili z visokih 5:1.

Po treh tekmah serije je Edmonton tako povedel z 2-1.

Ekipa iz Kanade je polom Kraljev nakazala že v prvi tretjini, ko je mrežo domačih v 7. minuti načel Zach Hyman, potem pa sta v razmaku treh minut v polno merila Leon Draisaitl in Connor McDavid.

Upanje moštvu Kings je na začetku druge tretjine vrnil Drew Doughty, ko je po podajah Mikeyja Andersona in Quentina Byfielda znižal na 1:3, a so do konca gostje zabili še tri gole in nakazali, da bo šla ta serije zelo težko Kalifornijčanom.

Zavrela kri

Kopitar je na ledu preživel 17 minut, proti vratom usmeril dva strela, bil pa med drugim tudi izključen zaradi nešportnega vedenja, ko je zavrela kri sredi zadnje tretjine:

Za Naftarje sta po dva zadetka dosegal Hyman in Draisaitl, slednji je vpisal tudi podajo, s tremi asistencami se je izkazal Ryan Nugent-Hopkins.

Kralji bodo priložnost za izenačenje v seriji iskali v naslednji tekmi, ki jih proti Edmontonu čaka v noči na ponedeljek ob 4.30 uri po osrednjeevropskem času.