Nemci SP začeli z zmago, Švedi ugnali Američane

Hokej 10. Maj 202423:08 0 komentarjev
Nemčija - Slovaška

Najboljši hokejisti na svetu so danes začeli letošnje svetovno prvenstvo elitne skupine. Gosti ga Češka v Pragi in Ostravi, za uvod pa so zmage dosegli Nemci, ki so s 6:4 premagali Slovake, Švicarji so bili s 5:2 bolšji od Norvežanov, v večernih tekmah pa je Češka po kazenskih strelih premagala Finsko z 1:0, Švedi pa so Američane ugnali s 5:2.

Nemčija je SP, na katerem bo skušala ponoviti lanski izjemen uspeh in srebrno medaljo, začela z zmago, a se je morala zanjo krepko potruditi. Slovaki so bili zagrizen tekmec, prišli do znižanja na 3:4, nazadnje pa morali priznati premoč, zmago Nemčije sta šele ob koncu potrdila Leo Pföderl in Tobias Eder.

Švicarji so do zmage nad Norveško prišli po učinkoviti drugi tretjini, ko so v razmaku devetih minut Romain Loeffel, Sven Senteler in Tristan Scherwey dosegli tri gole, naskoka 4:1 pa niso več spustili iz rok.

V večernem prvem derbiju na SP so Čehi gostili Fince. Trd in bojevit obračun se je po rednem delu končal brez golov, za odtenek več priložnosti so imeli domači, a sta se vratarja Lukas Dostal in Harri Sateri izkazala. Čehi so sredi tekme sicer dosegli gol, strelec je bil Ondrej Palat, a so ga sodniki po ogledu posnetka razveljavili zaradi oviranja vratarja. Na drugi strani pa je Mikael Granlund v zadnji tretjini zadel okvir gola. V podaljšku tudi ni bilo golov, pri kazenskih strelih pa so Finci zgrešili prve štiri poskuse, za domače pa sta zadela Ondrej Kaše in Roman Červenka.

V Ostravi sta se v večerni tekmi merili še dve reprezentanci, ki računata prav na vrh na SP. Švedi so bolje začeli, zadela sta Joel Ek Eriksson in Lucas Raymond, a je nato Zach Werenski poskrbel za upanje ZDA. Švedski je povišanje vodstva zagotovil Marcus Johansson še v drugi tretjini, v zadnji je za ZDA spet znižal Brock Nelson. V zadnji minuti pa so Švedi izkoristili igro ZDA brez vratarja in na prazna vrata sta zadela Victor Hedman in Eriksson.